Blog o kontach bankowych - przydatne informacje

Księgowość w firmie

Niestety prowadzenie firmy to nie tylko sprzedaż swoich produktów i usług, ale także również mało pasjonujące obowiązki księgowe. Sporo przedsiębiorców decyduje się na zlecenie obsługi spraw podatkowych.

Czytaj więcej...

Problemy z otwieraniem kont przelewem

Ograniczenia w zakładaniu kont potwierdzanych przelewem to ostatnio bardzo gorący temat w bankowości. O co chodzi w tym zamieszaniu?

Czytaj więcej...

Przelew do USA

Przelew w dolarach amerykańskich do Stanów Zjednoczonych Ameryki (USA) jest przelewem walutowym. Co jest potrzebne do jego wysłania?

Czytaj więcej...

Program Bankujesz-zyskujesz

Bankujesz-zyskujesz to program lojalnościowy w ING w którym za płatności kartą otrzymuje się punkty. Co można zyskać i czy warto z niego korzystać?

Czytaj więcej...

Wpłaty gotówkowe - oddział, wrzutnia, wpłatomat

Analizując tabele opłat i prowizji banków, czasami można spotkać się terminem wpłaty otwartej i zamkniętej. Na czym polegają te rodzaje wpłat gotówkowych? I jakie są inne opcje wpłat?

Czytaj więcej...

Alior Sync

Alior Sync wiele osób wspomina bardzo dobrze i żałuje że po niecałych 2 latach markę przejęło T-mobile. Co od tego czasu się zmieniło i jakie były warunki konta Alior Sync?

Czytaj więcej...

Konto wspólne

Decyzja o założeniu wspólnego konta bankowego dla jednych to wyraz zaufania i większy komfort, dla innych nieracjonalne i krępujące rozwiązanie.

Czytaj więcej...

Oprocentowane konto osobiste

Oprocentowanie rachunku ROR to niestety prawdziwa rzadkość. Czy obecnie są jeszcze oferty kont z oprocentowaniem środków?

Czytaj więcej...

Wpłaty w Smart Banku

Osoby zastanawiające się nad założeniem konta w Smart Banku z pewnością zaciekawi w jaki w sposób można zasilić konto - bank działa przecież tylko online.

Czytaj więcej...

Rodzina 500 plus

Od 1 kwietnia rusza program Rodzina 500+. Wnioski można składać także poprzez bankowość internetową - w jaki sposób i w których bankach?

Czytaj więcej...

Smart Saver

Smart Saver to funkcjonalność konta w ING umożliwiająca automatyczne oszczędzanie. Jak działa i w których bakach można znaleźć podobny mechanizm?

Czytaj więcej...

Przelew w systemie SORBNET

Przelewy SORBNET to specyficzny rodzaj dyspozycji, w zdecydowanej większości banków płatny. Do czego służy i jakie transakcje można przeprowadzać w tym systemie?

Czytaj więcej...

Przelew natychmiastowy

Przelewy natychmiastowe (określane także jako ekspresowe) zyskują ostatnimi czasy na popularności. Czy we wszystkich bankach można z nich skorzystać i co z prowizjami za taką usługę?

Czytaj więcej...

Polecenie zapłaty

Polecenia zapłaty są funkcjonalnością konta bankowego chętnie wykorzystywaną przez wiele osób przy opłacaniu rachunków. Na czym polegają i czy są bezpłatne?

Czytaj więcej...

Przelewy Elixir

Hasło "przelewy elixir" bardzo często pojawia się przy temacie kont bankowych. Jak działa ten system, czym są sesje elixir i jakie mamy alternatywne przelewy?

Czytaj więcej...

Jak działa PayU

Z płatnościami PayU ma do czynienia coraz więcej kupujących online. Jak można płacić w tym systemie i które banki obsługują szybkie przelewy?

Czytaj więcej...

Naklejka zbliżeniowa

Wraz z rozwojem kart z funkcjonalnością płatności zbliżeniowych, zwiększa się także popularność naklejek zbliżeniowych. Są one kolejnym krokiem ułatwiającym płacenie i zwiększającym komfort wydawania pieniędzy. Jak działają?

Czytaj więcej...

Jak założyć konto bankowe?

Obecnie jest kilka sposobów otwarcia konta. W tym artykule zobaczysz czym się od siebie różnią i jaki będzie dla Ciebie najlepszy.

Czytaj więcej...

Płatności BLIK

Od lutego 2015 roku można usłyszeć od czasu do czasu o płatnościach BLIK. Czym one są i czy warto zainteresować się bliżej tym tematem? Biorąc pod uwagę ich możliwości oraz dynamiczny rozwój w Polsce - na pewno tak.

Czytaj więcej...

Co wiesz o karcie płatniczej?

Z kart płatniczych korzysta niemal każdy klient banku. W większości przypadków są to karty debetowe, jednak popularne są także karty kredytowe. Jakie inne rodzaje kart płatniczych są dostępne i co warto o nich wiedzieć?

Czytaj więcej...

Darmowe konto bankowe

Napis darmowe w języku angielskim

W reklamach banków zachwalających konta często pada hasło "darmowe". Jednak eksponowany brak opłat dotyczy zazwyczaj wybranych operacji, a inne płatne (czasem bardzo istotne) - są w reklamie pomijane.

Czytaj więcej...

Cashback

Cashback jak prezent

Często przy usługach bankowych słyszymy pojęcie "cashback". Używane jest zarówno przez banki, a także przez ich klientów. Co ono oznacza i czy warto zainteresować się bliżej tym tematem?

Czytaj więcej...

Sesje przelewów elixir

Sesje czasowe w bankach

Tak zwane Sesje Elixir mają decydujący wpływ na to, kiedy otrzymamy od kogoś przelew lub kiedy wysłany przez nas przelew dojdzie do adresata. W tym artykule zostanie omówiona ta kwestia oraz sposób jak szybko obliczyć o której godzinie dojdzie konkretny przelew.

Czytaj więcej...

Jak zamknąć konto bankowe?

Mała kłódka służąca do zamykania

Generalnie procedura zamknięcia konta nie jest skomplikowana, jednak należy mieć na uwadze kilka faktów, aby nic nas nie zaskoczyło i zamknięcie konta przebiegło po naszej myśli. Niektóre banki również nieco utrudniają cały proces, chcąc „na siłę” zatrzymać klienta.

Czytaj więcej...

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć