Konto Internetowe w Alior Banku

Konto Internetowe jest bardzo atrakcyjną propozycją dla osób szukających jak najniższych opłat i bogatej funkcjonalności.

Logo Alior Banku, gdzie można otworzyć konto osobiste Korzystając z tego konta, możemy realizować płatności i transakcje na wiele sposobów - internetowo (wsparcie dla przelewów pay-by-link w systemach PayU, Dotpay, Przelewy24, transferuj), bądź mobilnie - za pomocą BLIK, Android Pay, karty debetowej (z funkcją płatności zbliżeniowych), czy też naklejki zbliżeniowej.

Wydawana do konta karta Debit MasterCard® może również pełnić funkcję portfela elektronicznego poprzez skorzystanie z usługi MasterPasstm. Z produktów towarzyszących, klient ma dostęp między innymi do:

 • limitu odnawialnego (o stałym oprocentowaniu, naliczanym od tylko faktycznie wykorzystanych środków),
 • oferty lokat odnawialnych i nieodnawialnych;
 • programu rekomendacji produktów banku (np. za otwarcie rachunku z polecenia bank wypłaci 60 złotych);
 • doradztwa inwestycyjnego (od minimum 5000 złotych aktywów).

Opłaty za konto Internetowe

Ten aspekt stanowi mocny argument przemawiający za założeniem Konta Internetowego w Aliorze. Całą tabelę opłat można zobaczyć tutaj (aktualna wersja taryfy dla kont w Aliorze obowiązych do 31 maja 2018 oraz od 1 czerwca 2018).

 • prowadzenia konta: 0 zł
 • przelew internetowy elixir / przelew europejski / natychmiastowy: 0 zł / 0 zł / 3-5 zł (w zależności od kwoty przelewu natychmiastowego - przelew do 1000 złotych kosztuje 3 zł)
 • sms autoryzacyjny: 0 zł
 • zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie operacje)
 • polecenie zapłaty: 0 zł (wszystkie operacje)
 • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (warunek: aby zostać zwolnionym z opłaty wynoszącej 6 zł, w danym miesiącu muszą zostać rozliczone transakcje bezgotówkowe kartą na co najmniej 300 złotych)

Wpłaty i wypłaty gotówki

Niestety po ostatnich pdowyżkach, zarówno wpłaty jak i wypłaty gotówki w oddziałach Alior Banku kosztują 8 złotych.

Darmowe są wypłaty z bankomatów Aliora, sieci Euronet (powyżej 100 zł) - koszt wypłaty z pozostałych krajowych bankomatów to 5 zł za wypłatę. Co ciekawe, wypłaty z zagranicznych bankomatów są darmowe - to atut dla podróżujących. Warto jeszcze wspomnieć o wpłatomatach - prowizja za wpłatę gotówki w ten sposób wynosi 0,6% (minimum 1 zł) - chyba że jest to wpłatomat z sieci Planet Cash - wówczas prowizja wyniesie 0,35% (minimum 1 zł).

Pieniądze można również wypłacić za darmo płacąc kartą w sklepie za zakupy (usługa "płać i wypłacaj" - cashback).

Konto Internetowe Alior - ogólna ocena

Podsumowując tą ofertę, do niedawna można była śmiało polecić to konto, głównie z racji niskich opłat i dobrego poziomu usług. Konto dalej pozostało bardzo funkcjonalne i nowowczesne, jednak Alior podnisół opłaty, co sprawia iż ten rachunek nie jest już tak atrakcyjny.

W rankingu kont osobistych konto otrzymało przeciętną ocenę 3.50.

Jak założyć Konto internetowe w Alior Banku?

Konto można założyć na kilka sposobów: udając się do oddziału Aliora lub internetowo (poniżej znajdziesz link do wniosku, który przeniesie Cię do formularza na stronę Alior Banku):

 • wypełniając wniosek online i wybierając opcję finalizacji umowy za pośrednictwem kuriera;
 • wypełniając wniosek online i wybierając umowę online - potwierdza się ją przelewem o symbolicznej wartości (tzw. przelew weryfikacyjny) ze swojego konta osobistego w innym banku (dane adresowe na "starym" koncie muszą być takie same jak te podane we wniosku o otwarcie Konta Internetowego w Aliorze);
 • wybierając sposób zawarcia umowy poprzez videorozmowę z konsultantem Aliora.

Załóż konto na aliorbank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć