Konto Internetowe w Alior Banku

Konto Internetowe ZEROzłotowe, bo tak brzmi nazwa tego rachunku osobistego w Alior Banku, jest bardzo atrakcyjną propozycją dla osób szukających jak najniższych opłat i bogatej funkcjonalności.

Logo Alior Banku, gdzie można otworzyć konto osobiste Korzystając z tego konta, możemy realizować płatności i transakcje na wiele sposobów - internetowo (wsparcie dla przelewów pay-by-link w systemach PayU, Dotpay, Przelewy24, transferuj), bądź mobilnie - za pomocą BLIK, Android Pay, karty debetowej (z funkcją płatności zbliżeniowych), czy też naklejki zbliżeniowej.

Wydawana do konta karta Debit MasterCard® PayPass może również pełnić funkcję portfela elektronicznego poprzez skorzystanie z usługi MasterPasstm. Z produktów towarzyszących, klient ma dostęp między innymi do:

 • limitu odnawialnego (o stałym oprocentowaniu, naliczanym od tylko faktycznie wykorzystanych środków),
 • oferty lokat odnawialnych i nieodnawialnych;
 • programu rekomendacji produktów banku (np. za otwarcie rachunku z polecenia bank wypłaci 60 złotych);
 • doradztwa inwestycyjnego (od minimum 5000 złotych aktywów).

Opłaty za konto Internetowe

Ten aspekt stanowi mocny argument przemawiający za założeniem Konta Internetowego w Aliorze. Chociaż ponadstandardowe operacje są w odróżnieniu od konta wyższej jakości płatne, dla większości klientów atrakcyjniejszą opcją będzie właśnie Konto Internetowe. Całą tabelę opłat można zobaczyć tutaj (aktualna wersja taryfy dla kont w Aliorze obowiązuje od 12 września 2016 roku, jednak nie wprowadza żadnych zmian dla tego rachunku - warunki pozostają takie same od dłuższego czasu).

 • prowadzenia konta: 0 zł
 • przelew internetowy elixir / przelew europejski / natychmiastowy: 0 zł / 0 zł / 1-5 zł (w zależności od kwoty przelewu natychmiastowego - np. przelew do 1000 złotych kosztuje 1 zł)
 • sms autoryzacyjny: 0 zł
 • zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie operacje)
 • polecenie zapłaty: 0 zł (wszystkie operacje)
 • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (warunek: aby zostać zwolnionym z opłaty wynoszącej 4 zł, w danym miesiącu muszą zostać rozliczone transakcje bezgotówkowe kartą na co najmniej 100 złotych)

Wpłaty i wypłaty gotówki

To kolejny świenty aspekt tego konta. Zarówno wpłaty jak i wypłaty gotówki w oddziałach Alior Banku są bezpłatne.

Darmowe są również wypłaty z bankomatów Aliora, sieci Euronet (powyżej 100 zł) - koszt wypłaty z pozostałych krajowych bankomatów to 5 zł za wypłatę. Co ciekawe, wypłaty z zagranicznych bankomatów są darmowe - to atut dla podróżujących. Warto jeszcze wspomnieć o wpłatomatach - prowizja za wpłatę gotówki w ten sposób wynosi 0,6% (minimum 1 zł) - chyba że jest to wpłatomat z sieci Planet Cash - wówczas prowizja wyniesie 0,35% (minimum 1 zł).

Pieniądze można również wypłacić za darmo płacąc kartą w sklepie za zakupy (usługa "płać i wypłacaj" - cashback).

Konto Internetowe Alior - ogólna ocena

Podsumowując tą ofertę, śmiało można polecić to konto, głównie z dwóch powodów. Przede wszystkim są to niskie opłaty - w zasadzie jedyna istotna prowizja dotyczy użytkowania karty debetowej, ale można łatwo jej uniknąć, w przeciwieństwie do warunku za prowadzenie konta przy koncie wyższej jakości. Darmowe są także niektóre ponadstandardowe operacje - np. przelew europejski, czy wypłaty z zagranicznych bankomatów.Ocena osobistego konta internetowego w Alior Banku

Klient ma komfortowy i nowoczesny rachunek - tego również oczekuje się od konta osobistego. Alior Bank zarówno przy płatnościach, jak i przy operacjach gotówkowych daje do wyboru bardzo dużo opcji, z czego większość jest darmowa.

Jedyny minus tego konta może dla niektórych może stanowić opłata za wypłąty z częsci bankomatów oraz brak szczególnych promocji, polegających np. na zwrocie części płatności kartą na konto, czy programów lojalnościowych. Takie bonusy są rekompensowane jednak niskimi opłatami, a to jest głównym wyznacznikiem atrakcyjności konta osobistego.

To w zasadzie rachunek bez większych wad - w każdym aspekcie ocena konta jest przynajmniej dobra. W rankingu kont osobistych konto otrzymało świetną ocenę 4.50.

Jak założyć Konto internetowe ZERO złotowe?

Konto można założyć na kilka sposobów: udając się do oddziału Aliora lub internetowo (poniżej znajdziesz link do wniosku, który przeniesie Cię do formularza na stronę Alior Banku):

 • wypełniając wniosek online i wybierając opcję finalizacji umowy za pośrednictwem kuriera;
 • wypełniając wniosek online i wybierając umowę online - potwierdza się ją przelewem o symbolicznej wartości (tzw. przelew weryfikacyjny) ze swojego konta osobistego w innym banku (dane adresowe na "starym" koncie muszą być takie same jak te podane we wniosku o otwarcie Konta Internetowego w Aliorze).

Załóż konto na aliorbank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii