Konto osobiste w mBanku - analiza

  Dla klientów indywidualnych mBank obecnie oferuje kilka rodzajów kont, w tym artykule skoncentrujemy się na e-koncie w pakiecie standard, które jest obecnie w zasadzie flagowym kontem mBanku.Logo mBanku, gdzie można założyć konto osobiste

  Pod względem opłat jest w miarę dobrze - dwie najważniejsze dla klientów kwestie, czyli prowadzenie konta oraz użytkowanie karty debetowej są prawie darmowe (prowadzenie bezwarunkowo, natomiast karta ma zapisany warunek zwalniający z opłaty).

  E-konto to nowoczesny rachunek - dostępne są płatności BLIK, a także szybkie automatyczne przelewy w systemach PayU, Dotpay, czy Przelewy24. Prawdziwym atutem tej oferty jest promocja zwrotu za zakupy.

  „Lepiej z eKontem – III edycja”

  Cechą charakterystyczną mBank-u jest systematyczne wprowadzanie interesujących promocji dla nowych klientów - często są to promocje typu moneyback, dzięki którym można zyskać nawet kilkaset złotych rocznie.

  Do 31 marca 2018 można przystąpić do promocji która będzie trwa do 31 maja 2020 roku (regulamin). Oznacza oznacza gwarancję niezmienności niektórych opłat, jednak przede wszystkim można zyskać nawet 650 złotych:

  • 650 zł zwrotu za transakcje (na konto wraca przez 5 kolejnych miesięcy 4% sumy wydanej kartą debetową/BLIK - maksymalnie 130 zł miesięcznie. Warunkiem otrzymania tego bonusu w danym miesiącu jest: zalogować chociaż raz do aplikacji mobilnej, zapewnienie przynajmniej 1000 zł jednorazowego wpływu na konto, a także dokonanie transakcji kartą/BLIK-iem łącznie na co najmniej 250 zł.

  Zobacz podstawowe opłaty

  Pod względem opłat rachunek wypada ok - warunkowa prowizja jest pobierana za obsługę karty debetowej, jednak limit który trzeba osiągnąć aby zostać zwolnionym z opłaty jest na szczęście dość niski. Pełną tabelę opłat dla osób fizycznych możesz zobaczyć tutaj (aktualizacja nastapiła 30 listopada 2017).

  • prowadzenia konta: 0 zł (dla ekonta z taryfą standard bezwarunkowo darmowe)
  • przelew (elixir) / przelew europejski SEPA / przelew ekspresowy: 0 zł / 5 zł / 5zł
  • sms autoryzacyjny: 0 zł
  • zlecenie stałe: 0 zł
  • polecenie zapłaty: 0 zł za ustanowienie, modyfikacje, realizację, odwołanie; 2 zł miesięczne za korzystanie z usługi 
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (warunek: w ciągu miesiąca trzeba wykonać co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą, w innym wypadku bank pobierze 4 zł)

  E-konto - wpłaty i wypłaty gotówki

  Tutaj niestety jest nieco słabszy punkt oferty mBanku - wpłata i wypłata w oddziale to każdorazowo koszt 9 zł, niezależenie od kwoty. Do dyspozycji klientów są jeszcze bezpłatne wpłatomaty PlanetCash, mBank oraz Cashline, a także płątne wpłatomaty Euronet (0,2%, min 2 zł za wpłatę). Zobacz mapę oddziałów, bankomatów i wpłatomatów.

  Jeśli chodzi o bankomaty, darmowe są te z sieci mBanku, Euronet, Planet Cash oraz Banku Zachodniego WBK na terenie Polski (pod warunkiem iż wypłata wynosi co najmniej 100 złotych - w innym przypadku prowizja to 1,30 zł), koszt wypłaty w pozostałych krajowych bankomatach to 7 zł.

  Wypłaty z zagranicznych bankomatów oznaczają prowizję 10 zł (+ procent za przewalutowanie, rózniący się w zależności od wydawcy karty). Jest możliwa wypłata w kasie sklepu w ramach VISA Cash Back - bez żadnej prowizji. Za 5 zł miesięcznie można uruchomić opcję "wypłaty ze wszystkich bankomatów" (obniża koszty wypłat).

Ocena: e-konto w mBanku

Podsumowując, e-konto to nowoczesny rachunek; osoby szukające Ocena ekonta mobilnego w mbanku przez kontomania.plw bankowości innowacyjnych rozwiązań nie powinny być zawiedzione. Jeśli chodzi o opłaty, jest w miarę dobrze, trzeba uważać na kilka prowizji (za kartę, polecenie zapłaty). Warto dodać że wydanie karty do konta nie jest obowiązkowe.

Opinie na temat obsługi klientów mBanku są jednak dośc zróżnicowane - niektórzy nie są zadowoleniu z realizowane poziomu. Na pewno nowi klienci mogą dużo zyskać na obowiązującej promocji - rzadko kiedy któryś bank jest w tym lepszy niż właśnie mBank.

Z minusów e-konta można w zasadzie wskazać prowizje pobierane w oddziałach za operacje gotówkowe, czy warunkową opłatę za kartę.

W rankingu rachunków osobistych konto otrzymało notę 4.19.

Jak założyć ekonto?

Konto możemy otworzyć za pośrednictwem kuriera lub dopełniając formalności w wybranym oddziale. Link do wniosku o otwarcie e-konta standard jest zamieszczony poniżej.

Załóż konto na mbank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć