Konto osobiste w mBanku - analiza

  Dla klientów indywidualnych mBank obecnie oferuje kilka rodzajów kont, w tym artykule skoncentrujemy się na e-koncie w pakiecie standard, które jest obecnie w zasadzie flagowym kontem mBanku.Logo mBanku, gdzie można założyć konto osobiste

  Pod względem opłat jest w miarę dobrze - dwie najważniejsze dla klientów kwestie, czyli prowadzenie konta oraz użytkowanie karty debetowej są prawie darmowe (prowadzenie bezwarunkowo, natomiast karta ma zapisany warunek zwalniający z opłaty).

  E-konto to nowoczesny rachunek - dostępne są płatności BLIK, a także szybkie automatyczne przelewy w systemach PayU, Dotpay, czy Przelewy24. Prawdziwymi atutami tej oferty są jednak dodatkowe korzyści które wiążą się z e-kontem mobilnym - a jest ich dość sporo.

  "Konto podwójnie zarabiające" - II edycja promocji

  Cechą charakterystyczną mBank-u jest systematyczne wprowadzanie interesujących promocji dla nowych klientów - często są to promocje typu moneyback, dzięki którym można zyskać nawet kilkaset złotych rocznie.

  Od 1 listopada 2016 do 31 stycznia 2017 można przystąpić do promocji która będzie trwała od 1 stycznia do 30 września 2017 roku (regulamin). Zyskać można nawet kilkaset złotych - bonus jest rozłożony na dwie składowe:

  • 300 zł zwrotu za transakcje (na konto wraca przez 6 miesięcy 2% pieniędzy wydanych kartą debetową/BLIK - maksymalnie 50 zł miesięcznie. Warunkiem otrzymania tego bonusu (6x50) w danym miesiącu jest: zalogować chociaż raz do aplikacji mobilnej, zapewnienie przynajmniej 1000 zł jednorazowego wpływu na konto, a także dokonanie transakcji kartą/BLIK-iem łącznie na co najmniej 250 zł;
  • oprocentowanie salda 3% w skali roku - do kwoty 3000 złotych, przez 7 miesięcy, w danym miesiącu należy spełnić wymienione wyżej warunki.

  Warto także wspomnieć o programie rabatowym mOkazje - znajdziesz tam wybrane okazje różnych marek, w których zakupy za pośrednictwem mBanku wiążą się z promocjami cenowymi. Oprócz tego funkcjonuje osobny program rabatowy w różnych punktach, związany tylko z kartą płatniczą (przy płaceniu musimy poinformować o chęci skorzystania z promocji).

  Bank w ramach bankowości internetowej prowadzi dla klientów mNawigację finansową, dzięki której wydatki zostaną automatycznie przypisane do danej kategorii. Pozwala to na lepszą kontrolę osobistych finansów.

  Zobacz podstawowe opłaty

  Pod względem opłat rachunek wypada ok - warunkowa prowizja jest pobierana za obsługę karty debetowej, jednak limit który trzeba osiągnąć aby zostać zwolnionym z opłaty jest na szczęście dość niski. Pełną tabelę opłat dla osób fizycznych możesz zobaczyć tutaj (aktualizacja nastapiła 30 listopada 2016, wprowadziła zmiany w zakresie kosztów wypłat z bankomatów opisane poniżej).

  • prowadzenia konta: 0 zł (dla ekonta z taryfą standard bezwarunkowo darmowe)
  • przelew (elixir) / przelew europejski SEPA / przelew ekspresowy: 0 zł / 5 zł / 5zł
  • sms autoryzacyjny: 0 zł
  • zlecenie stałe: 0 zł
  • polecenie zapłaty: 0 zł za ustanowienie, modyfikacje, realizację, odwołanie, 2 zł miesięczne za korzystanie z usługi 
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (warunek: w ciągu miesiąca trzeba wykonać co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą, w innym wypadku bank pobierze 4 zł)

  E-konto - wpłaty i wypłaty gotówki

  Tutaj niestety jest nieco słabszy punkt oferty mBanku - wpłata i wypłata w oddziale to każdorazowo koszt 9 zł, niezależenie od kwoty. Do dyspozycji klientów są na szczęście jeszcze wpłatomaty Euronet oraz mBanku - w placówkach (zobacz mapę oddziałów, bankomatów i wpłatomatów).

  Jeśli chodzi o bankomaty, darmowe są te z sieci mBanku, Euronet, Planet Cash oraz Banku Zachodniego WBK na terenie Polski (pod warunkiem iż wypłata wynosi co najmniej 100 złotych - w innym przypadku prowizja to 1,30 zł), koszt wypłaty w pozostałych krajowych bankomatach to 7 zł. Opisane warunki obowiązują od 1 lutego 2017.

  Wypłaty z zagranicznych bankomatów od 1 lutego 2017 oznaczają prowizję 10 zł (+ procent za przewalutowanie, rózniący się w zależności od wydawcy karty). Jest możliwa wypłata w kasie sklepu w ramach VISA Cash Back - bez żadnej prowizji. Za 5 zł miesięcznie można uruchomić opcję "wypłaty ze wszystkich bankomatów" (obniża koszty wypłat).

Ocena: e-konto w mBanku

Podsumowując, e-konto mobilne to nowoczesny rachunek; osoby szukające Ocena ekonta mobilnego w mbanku przez kontomania.plw bankowości innowacyjnych rozwiązań nie powinny być zawiedzione. Jeśli chodzi o opłaty, jest w miarę dobrze, trzeba uważać na kilka prowizji (za kartę, polecenie zapłaty). Warto dodać że wydanie karty do konta nie jest obowiązkowe.

Jednak kwestią przesadzającą o tym, iż mBank ma w ofercie naprawdę dobre konto jest fakt dodatkowych korzyści, które oferuje swoim klientów. Można sporo zaoszczędzić korzystając z licznych programów rabatowych w różnych sklepach lub zyskać do 500 złotych zwrotu w ramach specjalnej promocji. Z minusów e-konta można w zasadzie wskazać jeszcze prowizje pobierane w oddziałach za operacje gotówkowe.

W rankingu rachunków osobistych konto otrzymało notę 4.19.

Jak założyć ekonto?

Konto możemy otworzyć na kilka sposobów: internetowo (potwierdzając umowę przelewem weryfikacyjnym), za pośrednictwem kuriera lub dopełniając formalności w wybranym oddziale. Link do wniosku o otwarcie e-konta standard jest zamieszczony poniżej.

Załóż konto na mbank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl