Konto firmowe w Volkswagen Banku

Plus Konto Biznes to internetowa oferta Banku Volkswagen, skierowana do każdej firmy, niezależnie od jej formy prawnej, a także stowarzyszeń, organizacji, fundacji, parafii, spółdzielni jak i wspólnot mieszkaniowych. Jest to interesująca oferta, "volkswagen" Logo Volkswagen Banku kojarzy się przede wszystkim z samochodami, jednak bankowość dla firm tez stoi na dobrym poziomie. Pod względem opłat byłoby to jedne z najbardziej atrakcyjnych kont, gdyby nie kilka szczegółów opisanych poniżej.

Co do dodatkowych korzyści, niestety nie ma ich za wiele. Można wspomnieć o płatnościach zbliżeniowych kartą debetową, czy usłudze Visa Cash Back (polegającej na możliwości wypłaty gotówki przy okazji płacenia kartą w miejscach oznaczonych logiem "Visa Cash Back" w Polsce). Taka wypłata kosztuje złotówkę. Dla klientów, których potrzeby przekraczają standardowe możliwości obsługi rachunku, Volkswagen oferuje system BIZNESbanking pozwalający na lepszą kontrolę finansów firmy.

Konto nie jest oprocentowane, jednak właściciel może założyć lokatę firmową - "Lokatę Plus Biznes" - jednak jej oprocentowanie krótko mówiąc nie zachwyca.

Warto również wspomnieć o istotnej niedogodności dla niektórych klientów lubiących płacić internetowo - nie skorzystamy z m. in. z płatności PayU, natomiast w systemie Przelewy24 realizacja przelewu jest możliwa w określonych godzinach (codziennie od 8:00 do 20:00). Podobnie sytuacja wygląda w przypadku systemu Dotpay.

Podstawowe opłaty - Plus Konto Biznes

Najważniejsze opłaty związane z użytkowaniem konta są niskie - za wiele operacji nie zapłacimy ani grosza, bez żadnych warunków. Jest jednak małe "ale" - za wydanie i użytkowanie tokena bank rocznie pobierze 36 złotych (większość banków przeszła na autoryzację dyspozycji za pomocą SMS, w VB nie mamy takiej opcji). Dodatkowo za wydanie karty (jedna karta jest ważna dwa lata) zapłacimy 50 zł. Szczegóły można sprawdzić w tabeli opłat (jest to aktualna tabela obowiązująca od 12 grudnia 2015 roku).

  • prowadzenia konta: 0 zł (bezwarunkowo)
  • przelew (elixir) / przelew europejski (SEPA): 0 zł (do 250 przelewów w miesiącu, 251 i kolejny - koszt 0,30 zł) / brak przelewów zagranicznych
  • przelew ZUS / przelew US: 0 zł / 0zł
  • zlecenie stałe: 0 zł
  • polecenie zapłaty: 0 zł (ustanowienie 2 zł)
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (bezwarunkowo)

Wpłaty i wypłaty gotówkowe

Jeśli chodzi o wypłaty z bankomatów, są one płatne - niezależnie od tego, z którego bankomatu w Polsce skorzystamy, zapłacimy 5 złotych, wypłaty z zagranicznych bankomatów to koszt 10 złotych. Wypłata w kasie banku (Warszawa) to koszt 10 złotych (można wypłacić w kasie banku do 40 000 złotych dziennie bez wcześniejszego uprzedzenia). Jeśli chodzi o wpłaty, również kosztują w tym oddziale 10 złotych (do 50 sztuk bilonów, za każde następne 50 sztuk 9 zł).

Konto firmowe w Volkswagen Banku - ocena

Podsumowując, konto firmowe Volkswagena jest przeciętną ofertą - mogłoby być dobrąocena konta firmowego w Volkswagen Banku - plus konta biznes, jednak opłata za użytkowanie tokena oraz wydanie karty mocno psują ten obraz. Wpłaty i wypłaty sa możliwe wyłącznie w warszawskim oddziale. Szkoda iż nie ma darmowych bankomatów - to powoduje iż nie ma możliwości wypłaty gotówki bez zapłacenia prowizji bankowi.

Bank nie oferuje w zasadzie nie za wiele ponad samo konto - dla wielu osób może to oczywiście wystarczyć, jednak banki obecnie konkurują między sobą także innymi korzyściami, na tym polu Volkswagen nie ma za bardzo czym zawalczyć. W rankingu kont firmowych rachunek otrzymał słabą ocenę: 2.25 i plasuje się w dolnej części stawki.

Jak założyć Plus Konto Biznes?

Są dwie metody - można się wybrać do banku lub założyć konto przez internet. W tym drugim przypadku, wystarczy kliknąć poniższy link "załóż konto", a zostaniemy przeniesieni do formularza na stronę banku. Po jego wysłaniu skontaktuje się z Tobą pracownik banku aby potwierdzić dane, a po podpisaniu i odesłaniu do banku dokumentów, Twoje konto zostanie otwarte.

Załóż konto na vwbank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright ©

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć