Konto firmowe w Volkswagen Banku

"Plus Konto Biznes" to oferta internetowego konta bankowego Volkswagen Banku skierowana do firm, niezależnie od ich formy prawnej, a także stowarzyszeń, organizacji, fundacji, parafii, spółdzielni jak i wspólnot mieszkaniowych. Logo Volkswagen BankuPod względem opłat byłoby to bardzo atrakcyjne konto, gdyby nie kilka szczegółów opisanych poniżej.

Co do dodatkowych korzyści, niestety w zasadzie ich nie ma. Dla klientów, których potrzeby przekraczają standardowe możliwości obsługi rachunku, Volkswagen Bank oferuje system "BIZNES banking" (system typu corporate banking) pozwalający na lepszą kontrolę finansów firmy.

Konto nie jest oprocentowane, ale można założyć lokatę firmową - Lokatę Plus Biznes - jej oprocentowanie (0,7-1,8%) nie zachwyca.

Warto również wspomnieć o małej niedogodności dla niektórych klientów lubiących płacić internetowo - nie skorzystamy z przelewów pay-by-link w systemie PayU (jest to możliwe w innych popularnych systemach takich jak Dotpay czy Przelewy24).

Klienci korzystający z bankowości mobilnej będą zawiedzeni - VW Bank jako jeden z nielicznych wciąż nie ma aplikacji. Jeśli dodamy do tego brak stacjonarnych oddziałów (poza jednym w stolicy), okazuje się iż jest to jedno z gorszych kont jeśli chodzi o liczbę kanałów z których można skorzystać.

Wydawana karta debetowa VISA do rachunku umożliwia płatności zbliżeniowe oraz internetowe.

Podstawowe opłaty - Plus Konto Biznes

Najważniejsze opłaty związane z użytkowaniem konta są niskie - za wiele operacji nie zapłacimy ani grosza, bez żadnych warunków. Jednak za wznowienie karty podstawowej (jedna karta jest ważna dwa lata) zapłacimy 50 zł. Szczegóły można sprawdzić w aktualnej tabeli opłat (jest to jednak taryfa obowiązująca tylko do 13 września 2019 roku, wkrótce będzie dostępny nowy dokument).

  • prowadzenia konta: 0 zł
  • przelew (elixir) / przelew europejski (SEPA): 0 zł (do 250 przelewów w miesiącu, 251 i kolejny - koszt 0,30 zł) / brak przelewów zagranicznych
  • przelew ZUS / przelew US: jak elixir / 0 zł
  • zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie operacje)
  • polecenie zapłaty: 0 zł (ustanowienie 2 zł)
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł

Wpłaty i wypłaty gotówkowe

Jeśli chodzi o krajowe wypłaty z bankomatów, są one płatne gdy kwota wypłaty jest mniejsza niż 200 zł (prowizja 1,50 zł), ale opłaty można uniknąć - wystarczy aby wypłacana kwota wyniosła przynajmniej 200 złotych.

Wypłata w kasie banku (Warszawa, Rondo 1, wejście od ul. Świętokrzyskiej) to koszt 10 złotych (można wypłacić w kasie banku do 40 000 złotych dziennie bez wcześniejszego uprzedzenia). Jeśli chodzi o wpłaty, również kosztują w tym oddziale 10 złotych (do 50 sztuk bilonów, za każde następne 500 sztuk 9 zł).

Jak założyć Plus Konto Biznes?

Konto można założyć przez internet. Wystarczy kliknąć poniższy link "załóż konto", a zostaniemy przeniesieni do formularza na stronę banku. Po jego wysłaniu skontaktuje się z Tobą pracownik banku aby potwierdzić dane, a po podpisaniu i odesłaniu do banku dokumentów, Twoje konto zostanie otwarte.

Załóż konto na vwbank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright ©

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć