Konto osobiste w PKO Banku Polskim

PKO BP dla klientów indywidualnych oferuje "Konto za zero" (konto może byc również założone jako konto wspólne). Nazwa rachunku brzmi dobrze i zachęcająco, jednak nie jest to do końca takie "zero",Logo PKO Banku Polskiego jakiego oczekiwałby każdy klient. Są bowiem opłaty warunkowe - mimo tego, ogólnie oferta jest dość dobra.

Posiadacz konta ma oczywiście dostęp do innych produktów, takich jak saldo debetowe (do 1000 złotych debetu jedyna opłata to 5 zł, pobierana w miesiącu kiedy korzysta się z takiego salda), lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny (dodatkowe środki w wysokości nawet 100 000 zł).

Konto można zdecydowanie uznać za nowoczesne - płacąc w Internecie możemy skorzystać z przelewów pay-by-link w różnych systemach (np. PayU). Bankowość mobilna również stoi na wysokim poziomie - można korzystać z BLIK-u dzięki aplikacji mobilnej IKO.

Przy okazji bankowości online warto wspomnieć o ciekawej funkcji jaką jest "Autooszczędzanie".

Polega na tym, iż przy wybranym rodzaju transakcji (np. przy płatnościach kartą debetową, telefonem z aplikacją, przelewem) za każdym razem część środków zostanie przekazana na wybrane konto (np. rachunek oszczędnościowy). Można wybrać w jaki sposób mają się powiększać nasze oszczędności:

  • przelew ustalonej kwoty (np. 3 złote) od każdorazowej transakcji
  • przelew ustalonego procenta wartości transakcji kartą
  • przelew końcówki kwoty zaokrąglonej do pełnych złotych od płatności kartą

Opłaty "konta za zero"

Wspomniane warunki dotyczą opłat za prowadzenie konta i kartę płatniczą. Co ciekawe, jeden jest bezpośrednio powiązany z drugim. Najważniejsze prowizje zostały omówione poniżej, całą tabelę możesz zobaczyć tutaj (obowiązuje od 16 paździenrika 2017).

  • prowadzenia konta: 0 zł (warunek: należy posiadać kartę do konta, w innym wypadku miesięczna opłata za prowadzenie wyniesie 6,90 zł)
  • sms autoryzacyjny: 0 zł (jeśli chce się korzystać z kodów z karty-zdrapki, każda autoryzacja kosztuje 29 gr)
  • przelew (elixir) / przelew europejski / natychmiastowy: 0 zł / - / 4,99 zł
  • zlecenie stałe: 0 zł
  • polecenie zapłaty: 1 zł (realizacja)
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (warunek: w danym miesiącu muszą zostać rozliczone bezgotówkowe transakcje na sumę przynajmniej 300 zł, w innym przypadku bank pobierze 6,90 zł)

Wpłaty i wypłaty gotówki w PKO

Zaczynając od wypłat - są one darmowe w oddziałach oraz bankomatach PKO, natomiast wypłata z pozostałych krajowych bankomatów to 3% kwoty (minimum 5 zł), a zagranicznych także 3% kwoty, jednak nie mniej niż 10 złotych. Wypłacić gotówkę można także w kasach sklepów przy płaceniu kartą - koszt 1 zł.

Wpłaty w oddziale są bezpłatne, klienci mogą także wpłacać środki na swój rachunek we wpłatomatach PKO BP. Zobacz mapę oddziałów, bankomatów i wpłatomatów.

Konto osobiste PKO BP - opinia

Być może konto nie ma wielu szczególnych dodatkowych korzyści, jednak ogólnie to dobra oferta - Ocena konta indywidualnego PKO BP - konta za zeroopłaty są na akceptowalnym poziomie, a dodatkowo są wszystkie potrzebne funkcjonalności bankowości internetowej i mobilnej.

Zdecydowanym minusem jest bardzo ograniczona liczba darmowych bankomatów, co powoduje iż osoby często wypłacające gotówkę mogą odczuć koszt takich operacji.

PKO Bank Polski przy tej ofercie robi mały ukłon w stronę rodzin - posiadacze Karty Dużej Rodziny mają preferencyjne warunki - nie płacą za prowadzenie konta ani kartę płatniczą (aby tak się stało jedno z dzieci musi korzystać z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Banku).

Podsumowując, "Konto za zero" powinno zdecydowanie spełnić oczekiwania większości klientów, którzy potrzebują normalnego, solidnego (może nie najtańszego) konta osobistego. W rankingu kont osobistych prowadzonego przez rachunek otrzymał ocenę 3.63.

Jak założyć Konto indywidualne w PKO?

Poniżej znajduje się przycisk "załóż konto", który przeniesie Cię na stronę do banku, gdzie będziesz mógł wysłać wniosek o założenie konta. Formalności dopełnia się za pośrednictwem kuriera (konto można również otworzyć w oddziale).

Załóż konto na pkobp.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć