Rachunek firmowy w Nest Banku

Nest Bank to nowa marka bankowa która zastąpiła "Smarta" oraz "BIZ Bank". Pod nową odsłona na klientów czeka bardzo dobra oferta - także dla przedsiębiorców. To właśnie dla nich jest przeznaczone BIZnest Konto - rachunek firmowy który wyróżnia się bardzo niskim poziomem opłat.

Jest to pewnego rodzaju kontynuuacja polityki biznes konta active - rachunek ma spełniać wszystkie podstawowe potrzeby i być możliwie darmowy. Generalnie te założenia są spełnione, jednak nie jest to konto firmowe bez wad. Brakuje również jakichkolwiek znaczących ponadstandardowych korzyści.  Logo Nest Banku należącego do FM Bank

Największą wadą podobnie jak w przypadku rachunku indywidualnego jest brak szybkich przelewów pay-by-link, wykonywanych w systemach takich jak PayU czy Dotpay.

Pochwalic należy Nest Bank za aplikację mobilną (dostępna do pobrania w App Store lub Google Play). Oprócz standardowych funkcjonalności jest m. in. bankowość głosowa, przelew na SMS/email, wygodne opłacanie rachunków/faktur. Nest Banku nie ma jednak wdrożonych płatności mobilnych BLIK.

BIZnest Konto - najważniejsze opłaty

Jak można się było spodziewać, to największy atut tego rachunku. Pod względem pobieranych prowizji Nest Bank ma w zasadzie bezkonkurencyjną ofertę dla firm (drogie są w zasadzie tylko polecenia zapłaty). Pełną tabelę opłat możesz zobaczyć pod tym linkiem (źródło: Nest Bank, obowiązuje od 29.10.2016).

  • prowadzenia konta: 0 zł (bezwarunkowo)
  • przelew (elixir) / przelew europejski (SEPA) / przelew natychmiastowy (do 5000 zł): 0 zł / 0 zł / 5 zł
  • zlecenie stałe: 0 zł
  • polecenie zapłaty: 0 zł za założenie, natomiast odwołanie lub modyfikacja 5 zł, realizacja to również każdorazowo 5 złotych
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (bezwarunkowo)
  • autoryzacyjny SMS: 0 zł

Wpłaty i wypłaty na biznest konto

Z konta firmowego w Nest Banku można korzystać za pośrednictwem oddziałów w całym kraju. Na razie ich liczba (110, zobacz listę oddziałów) może nie jest zbyt imponująca, jednak powstają nowe placówki. Koszt wpłaty i wypłaty gotówkowej w oddziale jest jednakowy i wynosi 0,15% kwoty (prowizja to minimum 5 złotych.

Osoby często wypłacające gotówkę z bankomatów ucieszy zapewne wiadomość, iż taka operacja w Nest Banku nie wiąże się z żadnymi opłatami. Bezpłatne są także wypłaty "cash back" kartą debetową w sklepach. Natomiast wypłata z zagranicznych bankomatów to koszt 5 złotych.

Ocena: Konto firmowe w Nest Banku

Osoby szukające prostego i taniego rachunku firmowego w zasadzie nie mogłby trafić lepiej - Nest Bank zadowoli klientów, którzy potrzebuja rachunek firmowy który nie będzie kolejnym finansowym obciążeniem w prowadzonej działalnośći gospodarczej.

Jak zostało to wspomniane powyżej, BIZnest konto nie jest jednak ofertą bez wad - niektórym może przeszkadzać brak obsługi przelewów pay-by-link lub byc może oczekują czegoś więcej od banku.ocena biznest konta w nest banku

Tak czy inaczej, ofertę Nest Banku można śmiało zarekomendować - co prawda w rankingu kont firmowych otrzymała ona przeciętną ocenę (3.69), jednak jest ona głównie spowodowana brakiem ponadstandardowych korzyści.

Jak otworzyć BIZnest Konto?

Nest Bank daje kilka opcji otwarcia tego rachunku - można to zrobić w oddziale lub internetowo. W tym drugim przypadku, konto można założyć online za pośrednictwem kuriera (do 5 dni) lub potwierdzając swoje dane przelaniem 1 zł ze swojego konta osobistego w innym banku (czas aktywacji to wówczas nawet 15 minut).

Załóż konto na nestbank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć