Rachunek firmowy w Nest Banku

Nest Bank wyróżnia się na polskim rynku bardzo niskim poziomem opłat, zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm. Dla przedsiębiorców dedykowane jest Biznest Konto (przeznaczone dla indywidualnej działalności gospodarczej, spółek, fundacji oraz stowarzyszeń zarejestrowanych w KRS).

Opisywane konto stanowi kontynuuację polityki prowadzonej wcześniej przez BIZ Bank i Smart Bank (które zastąpił Nest Bank) - rachunek ma spełniać wszystkie podstawowe potrzeby i być możliwie darmowy.Logo Nest Banku należącego do FM Bank

Plus i minusy rachunku

Dla niektórych istotną wadą może brak szybkich przelewów pay-by-link wykonywanych w systemie PayU. Warto dodać, iż w systemach Dotpay oraz Przelewy24 są one wdrożone, a we wszystkich wymienionych systemach można również płacić kartą debetową.

"Biznest Konto" nie oferuje również znaczących ponadstandardowych korzyści.

Pochwalić należy Nest Bank za aplikację mobilną, umożliwiającą płatności Google Pay, Apple Pay, Garmin (brakuje jednak płatności mobilnych BLIK). Oprócz standardowych funkcjonalności jest m. in. bankowość głosowa, przelew na SMS/email, wygodne opłacanie rachunków/faktur.

Aktualnie można również skorzystać atrakcyjnych warunków dotyczących terminala płatniczego w ramach Programu Polska Bezgotówkowa: 0 zł za instalację, aktywację, dzierżawę i transakcje (do 100 tys. zł obrotu)  przez pierwsze 12 miesięcy. Dodatkowo w ramach tej promocji można zyskać jeszcze 100 zł premii (regulamin).

BIZnest Konto - najważniejsze opłaty

Jak można się było spodziewać, to największy atut tego rachunku. Pod względem pobieranych prowizji Nest Bank ma w zasadzie bezkonkurencyjną ofertę dla firm (drogie są w zasadzie tylko polecenia zapłaty). Pełną tabelę opłat możesz zobaczyć pod tym linkiem (źródło: Nest Bank, obowiązuje od 2.05.2019).

  • prowadzenia konta: 0 zł
  • przelew (elixir) / przelew europejski (SEPA) / przelew natychmiastowy (do 5000 zł): 0 zł / 0 zł / 5 zł
  • przelew ZUS/US: 0 zł
  • autoryzacyjny SMS: 0 zł
  • zlecenie stałe: 0 zł
  • polecenie zapłaty: 0 zł za założenie, natomiast odwołanie lub modyfikacja 5 zł, realizacja to również każdorazowo 5 zł
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł

Wpłaty i wypłaty gotówki na konto

Z konta firmowego w Nest Banku można korzystać za pośrednictwem oddziałów w całym kraju (prawie 250 placówek, zobacz listę oddziałów). Koszt wpłaty i wypłaty gotówkowej w oddziale jest jednakowy i wynosi 0,15% kwoty (prowizja to minimum 5 złotych). Darmowa jest wpłata we wpłatomatach Euronet.

Osoby często wypłacające gotówkę z bankomatów ucieszy zapewne wiadomość, iż taka operacja w Nest Banku nie wiąże się z żadnymi opłatami (wszystkie bankomaty w Polsce). Bezpłatne są także wypłaty "cash back" kartą debetową w sklepach. Natomiast wypłata z zagranicznych bankomatów to koszt 5 złotych.

Jak otworzyć BIZnest Konto?

Nest Bank daje kilka opcji otwarcia tego rachunku - można to zrobić w oddziale lub internetowo. W tym drugim przypadku, formalności można dopełnić na 3 sposoby:

  • za pośrednictwem kuriera (konto aktywne do 5 dni);
  • potwierdzając swoje dane przelaniem 1 zł ze swojego konta osobistego w innym banku (czas aktywacji to nawet 15 minut);
  • składając wniosek online i podpisując umowę w wybranym oddziale.

Przejdź na nestbank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć