Konto osobiste w Alior Banku

Alior Bank może nie wszystkim kojarzy się z niskimi kosztami, jednak jak pokazuje analiza ofertyLogo Alior Banku, gdzie można otworzyć konto osobiste banku - niesłusznie. Do wyboru dla klientów indywidualnych jest m.in. Konto Internetowe oraz "Konto Jakże Osobiste". Do niedawna Alior miał w ofercie bardzo interesującą ofertę "Konta Wyższej Jakości", jednak to już historia.

Na tej podstronie zostanie przeanalizowane najnowsze "Konto Jakże Osobiste", które jest atrakcyjną ofertą. Wyróżnia się przede wszystkim możliwością indywidualnego dopasowania różnych korzyści do swoich potrzeb.

Konto na pewno można uznać za nowoczesne. Wygodne zakupy w Internecie umożliwia usługa "Płacę z Alior Bankiem" wykorzystywana np. przy płatnościach PayU, czy Dotpay (przelewy pay-by-link).

Entuzjaści płatności mobilnych będą z pewnością zadowoleni - mogą korzystać z BLIKu oraz specjalnej aplikacji mobilnej na różne systemy.

Wracając do pakietu korzyści - klient może wybrać (a potem dowolnie zmieniać) 2 korzyści miesięcznie za darmo (każda kolejna to koszt 3,50 zł):

 • Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (3% do wysokości salda 20 000 zł)
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą
 • Limit na koncie bez odsetek przez 10 dni (do 1000 złotych)
 • Zwrot 1% za płatności telefonem – do 20 zł miesięcznie
 • Ubezpieczenie w podróży za granicą
 • Program Mastercard priceless specials
 • Pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance

Opłaty za konto jakże osobiste

Całą tabelę opłat można zobaczyć tutaj (aktualny dokument, zawierający taryfę obowiązującą do 31 maja 2018 oraz taryfę obowiązującą od 1 czerwca 2018).

 • prowadzenia konta: 0 zł (warunek: w danym miesiącu na Twoje konto musi wpłynąć jednorazowo co najmniej 1500 złotych LUB nie ukończyłeś jeszcze 26 roku życia. W przypadku niespełnienia żadnego warunku w danym miesiącu zostanie pobrana opłata 10 zł)
 • przelew elixir / przelew europejski / przelew natychmiastowy: 0 zł / 5 zł / 5 zł
 • sms autoryzacyjny: 0 zł
 • zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie działania)
 • polecenie zapłaty: 0 zł (wszystkie działania)
 • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (warunek: w danym miesiącu rozliczono transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę minimum 300 złotych. W innym przypadku bank pobierze prowizję 5 zł).

Wpłaty i wypłaty gotówki

Tutaj należy się kolejny plus dla Alior Banku. Jeśli chodzi o wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale, są one darmowe - to niestety powoli rzadkość wśród ofert bankowych. Bezpłatne są również wypłaty z bankomatów Aliora, pozostałe krajowe bankomaty oznaczają każdorazowo prowizję 2,50 zł. Link do mapy placówek, bankomatów i wpłatomatów.

Konto Jakże Osobiste - ogólna ocena

Dla osoby aktywnie korzystającej z bankowości konto może stanowić świetny wybór, jednak jeśli nie spełnimy warunku dotyczącego bezpłatnego prowadzenia rachunku oraz obsługi karty debetowej, zapłacimy aż 15 zł miesięcznie.

Ocenę poprawia nieco elastyczny program korzyści, w którym do wyboru są naprawdę przydatne usługi.

Dobrą alternatywą jest także "Konto Internetowe" Alior Banku - nieco tańsza wersja, które jednak nie oferuje tylu ponadstanardowych korzyści.

W rankingu kont osobistych prowadzonego przez konto otrzymało bardzo dobrą ocenę 4.00.

Jak założyć Konto Jakże Osobiste w Aliorze?

Poniżej znajduje się przycisk "załóż konto", który przeniesie Cię na stronę do banku, gdzie można wysłać wniosek o założenie konta. Formalności można dopełnić na trzy sposoby: albo za pośrednictwem kuriera (wówczas całość może potrwać około 2-3 dni roboczych) lub zawierając umowę online, potwierdzając ją następnie przelewem z konta osobistego w innym banku (dane adresowe na "starym" koncie powinny być takie same jak te podane we wniosku o otwarcie Konta Jakże Osobistego). Nową opcją jest także zawarcie umowy podczas videorozmowy z konsultantem. Dla tradycjonalistów pozostaje osobista wizyta w oddziale.

Załóż konto na aliorbank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć