Konto osobiste w Alior Banku

Alior Bank może nie wszystkim kojarzy się z niskimi kosztami, jednak jak pokazuje analiza ofertyLogo Alior Banku, gdzie można otworzyć konto osobiste banku - niesłusznie. Do wyboru dla klientów indywidualnych jest m.in. Konto Internetowe oraz "Konto Wyższej Jakości".

Na tej podstronie zostanie przeanalizowany ten drugi wariant, który jest atrakcyjną ofertą - zarówno pod względem kosztów, jak i dodatkowych możliwości. Do tego konta Alior Bank oferuje gwarancję niezmienności opłat przez 5 lat dla osób spełniających warunek aktywności, co także jest dodatkowym plusem.

Znane hasło hasło Alior Banku to "wyższa kultura bankowości", w tym przypadku nie jest rzucone na wiatr. Oprócz podstawowych operacji, darmowych jest wiele innych usług takich jak przelewy natychmiastowe, przelewy SORBNET, czy przelewy zagraniczne (również te w trybie pilnym i ekspresowym).

Właściciel konta posiada dostęp do korzystnej oferty lokaty, limitu odnawialnego na rachunku, czy programu polecającego, dzięki któremu można zyskać 60 zł za otwarcie konta przez znajomego z naszego polecenia.

Wygodne zakupy w Internecie umożliwia usługa "Płacę z Alior Bankiem" wykorzystywana np. przy płatnościach PayU, czy Dotpay (przelewy pay-by-link).

Entuzjaści płatności mobilnych będą z pewnością zadowoleni - mogą korzystać z BLIKu oraz specjalnej aplikacji mobilnej na różne systemy.

Oczywiście można płacić online także kartą debetową wydawaną do konta. Jest to karta Debit Master Card® PayPasstm która umożliwia również płatności zbliżeniowe oraz uruchomienie usługi MasterPass (portfel elektroniczny). Możemy również wnioskować o wydanie naklejki zbliżeniowej - w odróżnieniu od innych banków nie będzie to nas nic kosztować.

Opłaty za konto osobiste Wyższej Jakości

Tabelę opłat można streścić w jednym zdaniu - warunkowa opłata za prowadzenia konta (niestety kryterium nie jest dla każdego łatwe do spełnienia), a cała reszta całkowicie darmowa. Alior przy tym koncie nie pobiera opłat nawet za takie sytuacje jak niepodjęcie w oddziale zamówionej gotówki, czy dostarczenie karty debetowej na życzenie kurierem.

Jeśli ktoś otrzymuje miesięcznie jednorazowy wpływ w wysokości co najmniej 2500 zł LUB wydaje kartą 700 złotych, to zdecydowanie najlepsze konto osobiste jakie może wybrać.

Całą tabelę opłat można zobaczyć tutaj. (aktualny dokument, taryfa obowiązująca od 12 września 2016, jednak nie wprowadziła zmian dla tego konta w stosunku do poprzednich wersji).

  • prowadzenia konta: 0 zł (warunek: w danym miesiącu na Twoje konto musi wpłynąć jednorazowo co najmniej 2500 złotych LUB w danym miesiącu muszą zostać rozliczone transakcje bezgotówkowe kartą na łączną sumę przynajmniej 700 zł. W przypadku niespełnienia żadnego warunku w danym miesiącu zostanie pobrana opłata 12 zł)
  • przelew elixir (dokonywany także w oddziale) / przelew zagraniczny / przelew natychmiastowy: 0 zł / 0 zł / 0zł
  • sms autoryzacyjny: 0 zł
  • zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie działania)
  • polecenie zapłaty: 0 zł (wszystkie działania)
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (bezwarunkowo)

Wpłaty i wypłaty gotówki

Tutaj należy się kolejny duży plus dla Alior Banku. Jeśli chodzi o wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale, są one darmowe - to niestety powoli rzadkość wśród ofert bankowych. Bezpłatne są również wypłaty z bankomatów na całym świecie oraz wpłaty we wpłatomatach. W skrócie pełna swoboda i brak opłat. Link do mapy placówek, bankomatów i wpłatomatów.

Konto Wyższej Jakości - ogólna ocena

Rzadko kiedy można wypowiadać się o koncie bankowym w prawie samym superlatywach, Ocena konta osobistego w Alior Banku - Konta Wyższej Jakościjednak Konto Wyższej Jakości jest właśnie taką ofertą. Nawet jeśli uwzględnimy płacenie jedynej możliwej opłaty w wysokości 12 złotych miesięcznie, to wciąż będzie to dość dobra oferta przy uwzględnieniu tego, co jest oferowane.

Jednak nie dla każdego będzie to atrakcyjne konto - jeśli bowiem nie będzie się spełniać warunku aktywności, konto może kosztować 144 złotych rocznie (dobrą alternatywą jest wówczas "Konto Internetowe" Alior Banku - tańsza wersja, które jednak nie oferuje tylu darmowych, ponadstanardowych operacji).

Na szczęście prowizji można uniknąć, co sprawia że konto można zdecydowanie polecić, także ze względu na bezpłatne operacje gotówkowe w każdej formie oraz wszelkie dodatkowe korzyści (takie jak bezpłatna wypłata gotówki przy okazji płacenia kartą w kasach sklepowych - usługa "Płać i wypłacaj", czy darmowy każdy rodzaj przelewu).

Konto Wyższej Jakości być może nie ma za wielu bonusów w postaci programów rabatowych, jednak pod względem wachlarzu bezpłatnych usług bankowych jest bezkonkurencyjne. Ciekawym aspektem gwarancja niezmienności opłat przez 5 lat od założenia rachunku - trzeba jednak spełniać warunek aktywności. W rankingu kont osobistych prowadzonego przez konto otrzymało bardzo dobrą ocenę 4.44.

Jak założyć Konto Wyższej Jakości w Aliorze?

Poniżej znajduje się przycisk "załóż konto", który przeniesie Cię na stronę do banku, gdzie można wysłać wniosek o założenie konta. Formalności można dopełnić na dwa sposoby: albo za pośrednictwem kuriera (wówczas całość może potrwać około 2 dni roboczych) lub zawierając umowę online, potwierdzając ją następnie przelewem z konta osobistego w innym banku (dane adresowe na "starym" koncie powinny być takie same jak te podane we wniosku o otwarcie Konta Wyższej Jakości). Dla tradycjonalistów pozostaje osobista wizyta w oddziale.

Załóż konto na aliorbank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii