Konto firmowe w Santander

Santander (dawniej BZ WBK) proponuje "Konto Godne Polecenia" dla klientów biznesowych (osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna prowadząca działalność gospodarczą/zawodową). Czy rzeczywiście ten rachunek firmowy można polecić?logo santander banku

Na początku warto wspomnieć o promocji, w ramach której klient może otrzymać nawet 900 złotych premii w ciągu 6 miesięcy od otwarcia konta. Drugi aspekt tej promocji to zwolnienie z różnych opłat przez okres 24 miesięcy od założenia rachunku.

Pod względem oferowanych funkcjonalności, Santander powinien zadowolić każdego. Nowoczesny serwis transakcyjny, płatności mobilne BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin, czy wygodne płatności online to niektóre atuty tego konta.

Jak zyskać 900 złotych premii z kontem firmowym Santander?

Przede wszystkim konto Godne Polecenia dla firm należy otworzyć do 31 lipca 2019 roku, zdalnie (internet lub infolinia), oraz wyrazić przy tym zgody marketingowe. To zapewnia preferencyjne opłaty przez 24 miesiące; szczegóły dotyczące opłat znajdziesz poniżej, teraz skupimy się na bonusie finansowym (łącznie do 900 zł).

Santander przez 6 miesięcy będzie zwracał na konto 4% płatności dokonanych kartą debetową do rachunku (maksymalnie 150 zł zwrotu miesięcznie). Ważne: aby w danym miesiącu skorzystać ze zwrotu należy spełnić warunek polegający na dokonaniu przynajmniej jednego przelewu do ZUS lub US na kwotę minimum 200 złotych. Pełny regulamin promocji.

Jeśli chodzi o kartę debetową, klient ma do wyboru VISA Business Electron lub MasterCard Business Debit (lub brak karty).

 Konto Godne Polecenia dla firm: opłaty

Możesz zobaczyć pełną tabelę opłat tutaj (źródło: santander.pl, obowiązująca od 12.11.2018, aktualna na dzień 30.05.2019). Dobre zorientowanie się w opłatach może zająć dłuższą chwilę czasu, gdyż mamy z jednej strony wspomnianą wyżej promocję, z drugiej strony niektóre opłaty są warunkowe.

 • prowadzenia konta: 0 zł ( warunek  opłata warunkowa 25 zł miesięcznie, której można uniknąć wykonując przynajmniej 1 przelew do ZUS na kwotę minimum 200 zł. Prowadzenie bezwarunkowo darmowe przez 24 miesiące w ramach promocji.)
 • przelew (elixir): 1 zł (w promocji przez 24 miesiące przelewy elixir za 0 zł, po tym okresie darmowych jest 15 przelewów miesięcznie - każdy kolejny to koszt 1 zł)
 • "przelew24" (płatność pay-by-link w systemach takich jak PayU czy Dotpay): 0,50 zł
 • przelew ekspresowy: 8 zł (w promocji 10 przelewów natychmiastowych Bluecash miesięcznie za darmo przez 24 miesiące)
 • przelew europejski SEPA: 8 zł
 • sms autoryzacyjny: 0,20 zł (pierwszych 5 sms-kodów w miesiącu darmowych - każdy kolejny kosztuje 20 groszy. W ramach promocji sms autoryzacyjne darmowe bez limitów przez 24 miesiące.)
 • zlecenie stałe: 3 zł (każdorazowo za realizację na rachunek w innym banku niż Santander, w ramach promocji przez 24 miesiące bank nie pobiera opłat)
 • polecenia zapłaty: 2 zł (każdorazowo za realizację na rachunek w innym banku niż Santander, w ramach promocji przez 24 miesiące bank nie pobiera opłat)
 • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł ( warunek  rozliczenie transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na sumę przynajmniej 400 złotych - jeśli klient nie spełni warunku, bank pobierze 7 zł. W ramach promocji użytkowanie karty przez 24 miesiące bezwarunkowo darmowe).

Możliwości wpłat i wypłat gotówkowych

Wypłaty i wpłaty w oddziałach stacjonarnych są dość drogie, kosztują 0,65% kwoty (min. 10 złotych). 

Darmowe są wypłaty z bankomatów Santandera, wypłaty z pozostałych krajowych bankomatów to koszt 3,5% wypłacanej kwoty (minimum 5 zł). Wypłat można dokonać również za 0 zł w ramach usługi cashback. W ramach promocji przez 24 miesiące wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i zagranicą są darmowe. Mapa oddziałów, bankomatów i wpłatomatów Santander.

Jak otworzyć konto firmowe w Santander

Podsumowująć, Konto Godne Polecenia jest ciekawą propozycją jeśli uwzględnimy obecną promocję, bez tych preferencyjncych warunków niektórzy przedsiębiorcy mogą uznać rachunek za zwyczajnie drogi.

Założyć konto można:

 • w dowolnej placówce Santander Banku;
 • poprzez infolinię lub złożenie wniosku online (i podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera). Pamiętaj - jeśli chcesz skorzystać z opisywanej wyżej promocji, konto należy założyć zdalnie.

Załóż konto na santander.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl

 

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć