Konto osobiste w Millennium Banku

Konto 360° przeznaczone dla klientów indywidualnych to oferta banku Millennium. Trudno jednoznacznie stwierdzić ile będzie każdego kosztować użytkowanie rachunku,Logo Millennium Banku, gdzie można otworzyć konto 360 gdyż sporo opłat jest warunkowych - między innymi prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej, czy wypłaty z niektórych bankomatów. Co ciekawe, wszystkie te opłaty są powiązane z jednym i tym samym warunkiem.

Zostawiając opłaty na chwile na boku, trzeba powiedzieć iż konto 360 jest nowoczesnym rachunkiem, umożliwia płatności BLIK (aplikacja Mobilna Banku Millennium dostepna jest na Androida, Windows Phone, iOS, BlackBerry) i przelewy pay-by-link (np. w systemie PayU, Dotpay).

Karta płatnicza (Millennium Visa Konto 360°) umożliwia płatności zbliżeniowe, internetowe oraz bezprowizyjną wypłatę gotówki w kasie sklepu podczas płacenia za zakupy (usługa cash back).

Oczywiście posiadacz rachunku ma łatwy dostęp do innych produktów finansowych, takich jak lokaty, konto walutowe, a także może skorzystać z limitu na koncie czy przelewów na e-mail lub telefon za 0 zł. Przy zakładaniu konta osobistego jest również dołączany bezpłatny rachunek oszczędnościowy (szczegóły).

 

Razem z kontem 360 możemy także wystąpić o pakiet "Bardzo pomocny" - polega on na świadczeniu różnych usług w razie potrzeby (usługi świadczy Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A.):

  • pomoc domowa (hydraulik, elektryk, ślusarz, naprawa RTV/SAT)
  • pomoc medyczna (wizyta domowego lekarza i pielęgniarki)
  • pomoc IT (naprawa sprzętu elektronicznego, pomoc w wyborze nowego)

Taka pomoc przez 12 miesięcy jest bezpłatna - po tym okresie składka wynosi 4,99 zł miesięcznie, z pomocy można skorzystać maksymalnie 7 razy w ciągu roku - zobacz wszystkie szczegóły bądź kartę produktu.

Millennium cyklicznie prowadzi dla nowych klientów promocję "zyskaj 360 złotych", która jak sama nazwa wskazuje, jest możliwością uzyskania takiej premii w ramach zwrotu za płatności kartą oraz BLIK - niestety obecnie nie trwa żadna edycja.

Opłaty na Koncie 360

Prowizje za konto 360 są w dużej mierze związane z jednym, podwójnym warunkiem, od którego jest zależne pobieranie opłat za prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej, oraz wypłaty z części bankomatów. Jednak konto może być naprawdę darmowe, co jest dobrą wiadomością. Tabelę opłat dotyczących konta można zobaczyć tutaj (obowiązuje od 23 października 2017), natomiast opłaty związane z kartą debetową tutaj (obowiązuje od 30 września 2017).

  • prowadzenia konta: 0 zł (warunek: aby zostać zwolnionym z opłaty za prowadzenie konta w wysokości 8zł, trzeba zapewnić w danym miesiącu wpływy na co najmniej 1000 zł i dokonać jednej płatności kartą)
  • przelew (elixir) / przelew europejski (SEPA): 0 zł / 5 zł
  • zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie operacje)
  • polecenie zapłaty (uruchomienie, realizacja): 0 zł; (modyfikacja, odwołanie): 3 zł
  • sms do autoryzacji zleceń: 0 zł
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (warunek: należy dokonać przynajmniej 1 transakcji kartą w miesiącu i dodatkowo zapewnić łączne wpływy na co najmniej 1000 zł miesięcznie, w innym przypadku bank pobierze 7 złotych. Opłata nie jest naliczana przez pierwsze 2 miesiące od otwarcia rachunku. Dla konta 360 student wystarczy 1 transakcja bezgotówkowa kartą miesięcznie - w przypadku niespełnienia warunku opłata wynosi 4 zł.)

Koszty wpłat i wypłat

Wpłaty i wypłaty pieniężne w oddziałach Banku Millennium są darmowe, co na pewno jest zaletą konta.Tym bardziej iż w całym kraju jest niemal 400 placówek (zobacz listę).

Natomiast kwestia wypłat z bankomatów ponownie jest związana z warunkami. Wypłaty z bankomatów Millennium są zawsze darmowe, natomiast aby wypłaty z pozostałych bankomatów były bezprowizyjne trzeba spełnić dobrze znany już warunek polegający na zaksięgowaniu na koncie minimum 1 000 zł wpływów zewnętrznych i co najmniej jednej płatności kartą (w danym miesiącu). W innym przypadku za wypłatę zapłacimy prowizję 1 zł (BZWBK i Planet Cash), 5 zł (pozostałe krajowe bankomaty).

Warto pamiętać również o darmowych wypłatach w ramach cash-back'u (w kasach sklepu, przy okazji płacenia kartą debetową).

Opinia: Konto 360

Podsumowując, konto osobiste w Millennium Banku to dość dobra oferta, Ocena konta 360 w Millennium Bankuzwłaszcza dla osób które otrzymują wymagany wpływ miesięczny na konto i dokonają chociaż jednej transakcji w miesiącu - wówczas nie zapłacą ani za prowadzenie konta, kartę płatniczą, czy wypłaty z bankomatów innych niż Millenium.

Odnośnie dodatkowych zalet jest ich kilka, nie można powiedzieć że Bank Millennium oferuje tylko surowe konto. Płatności BLIK czy przelewy na email z pewnością zainteresują część osób.

Dla niektórych zaletą będzie pakiet pomocy fachowców, przez 12 miesięcy za darmo, potem za niewygórowaną składkę. Innym spodoba się być może program "Lubię to polecam", w którym można otrzymać różne nagrody za płatności kartą/BLIK swoich znajomych.

Ocena ogólna tego konta nie jest jednak zbyt wysoka ze względu na prowizję warunkową za prowadzenie konta i kartę debetową. Nie oznacza to jednak że rachunek jest zły - po prostu nie każdemu się spodoba. W rankingu rachunków osobistych konto otrzymało ocenę 3.83.

Jak otworzyć konto osobiste 360?

Millennium Bank daje do wyboru dwie opcje otwarcia konta - po wysłaniu wniosku przez Internet formalności można dopełnić za pośrednictwem kuriera, bądź podczas osobistej wizyty w oddziale banku. Link do wniosku na stronie Banku Millenium znajdziesz poniżej.

Załóż konto na bankmillennium.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć