1. Podstawowe dane o banku
  2. Oferty kont bankowych
  3. Opinia o ING
  4. Historia powstania i działalności
  5. Kto jest właścicielem ING?

ING – co to za bank? Sprawdź z kontomania.pl

ING Bank Śląski S.A. – najważniejsze informacje
Rodzaj banku uniwersalny
Forma prawna spółka akcyjna
Prezes Zarządu Brunon Bartkiewicz
Numer KRS 0000005459 (link do rejestru)
Numer NIP 6340135475
Kod BIC/SWIFT INGBPLPW
Strona internetowa ing.pl
Aplikacja mobilna Logo sklepu Google Play Logo sklepu App Store

Konta bankowe w ING

Flagowym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym w ING od lat jest konto "Direct"; funkcjonuje oczywiście osobny wariant i warunki dla osób indywidualnych oraz dla firm. W serwisie kontomania.pl możesz przeczytać szczegółowe analizy ofert następujących rachunków w ING Banku Śląskim:

Opinia Kontomanii o banku ING

ING ma ponad 4 miliony klientów w Polsce i cieszy się sporym zaufaniem.

Logo ING Banku Śląskiego
Logo banku / © ING

ING tak jak w zasadzie każdy bank, chce uchodzić za nowoczesną instytucję – duży nacisk jest kładziony na bankowość internetową – a zwłaszcza mobilną.

Bank otrzymał kilka nagród w tej sferze, jednak wrażenia klientów z aplikacji są bardzo mieszane. Ocena 3.3 w pięciostopniowej skali w Google Play świadczy o sporym polu do poprawy. Wersja aplikacji dla klientów biznesowych ma jeszcze niższą ocenę (3.0). Aplikacji "Moje ING" w ogóle nie znajdziemy w App Gallery (w odróżnieniu od wielu innych banków) – użytkownicy Huawei są pozostawieni sami sobie.

Tak czy inaczej, ciężko ING nazwać bankiem niefunkcjonalnym – większość klientów nie ma powodów do narzekań, chociaż warto zasięgnąć bezpośredniej opinii innych osób które korzystają z banku na co dzień.

Historia powstania ING Banku Śląskiego

Analizując historię powstania ING, cofnąć się trzeba aż do roku 1988 kiedy to wyodrębniono "Bank Śląski" z Narodowego Banku Polskiego. Trzy lata później przekształcono go z banku państwowego w spółkę akcyjną.

W 1994 roku rozpoczęła się prywatyzacja banku i debiut na GPW (proces wzbudził spore kontrowersje i stał się przedmiotem zainteresowania prokuratury). Tak czy inaczej, 13 stycznia 1994 roku Skarb Państwa sprzedał mniejszościowy pakiet akcji holenderskiemu ING Bank N.V. (który jest obecnie większościowym udziałowcem). 

W 2001 roku Bank Śląski formalnie połączono z ING Bank N.V. i od tego czasu bank używa nazwy jaką znamy obecnie (ING Bank Śląski).

Czy ING jest polskim bankiem?

Większościowym udziałowcem banku ING (75% akcji) jest holenderski ING Groep N.V. 9.3% udziałów należy do Allianz Polska OFE, a 15.7% do pozostałych inwestorów giełdowych.

Copyright © 2015-2024 Kontomania.pl