Rachunek osobisty w Nest Banku

Nest Bank to stosunkowo nowa marka na bankowym rynku, powstała z połączenia "Smart Banku" oraz "BIZ Banku". Oferty wspomnianych, nieistniejących już marek handlowym FM Banku, wyróżniały się na rynku bardzo niskim poziomem opłat. Nest Bank kontynuuje tą politykę - "Nest Konto", czyli oferta skierowana do osób indywidualnych, to tani i nowoczesny rachunek bankowy.Logo Nest Banku należącego do FM Bank

Osoby które szukają programów rabatowych, zwrotów na konto lub innych bankowych "fajerwerków" mogą być zawiedzeni, jednak oferta ogólnie jest bardzo atrakcyjna. Wydawana karta debetowa do rachunku (VISA) umożliwia między innymi płatności zbliżeniowe (funkcjonalność można w razie potrzeby wyłączyć za darmo) oraz płatności online.

Największą wadą rachunku wydaje się brak obsługi szybkich przelewów pay-by-link, wykonywanych w niektórych systemach takich jak PayU czy Dotpay. Można jednak płacić w tym systemach kartą debetową.

Nest Bank podobnie jak wczesniej "Smart Bank" kładzie nacisk na rozwój bankowości mobilnej (aplikację można pobrać w App Store lub Google Play).

W Nest Banku nie skorzystamy jednak z płatności mobilnych BLIK.

Nest Konto - zobacz opłaty

To najmocniejsza strona oferty Nest Banku - zdecydowana większość operacji jest bezwarunkowo darmowa, co powoduje iż jest to w zasadzie obecnie najtańszy rachunek osobisty. Pełną tabelę opłat możesz zobaczyć pod tym linkiem (źródło: Nest Bank, obowiązuje od 1.08.2017).

  • prowadzenia konta: 0 zł (bezwarunkowo)
  • przelew (elixir) / przelew europejski (SEPA) / przelew natychmiastowy (do 5000 zł): 0 zł / 0 zł / 1 zł
  • zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie operacje)
  • polecenie zapłaty: 0 zł miesięcznie (odwołanie lub modyfikacja 5 zł)
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (bezwarunkowo)
  • autoryzacyjny SMS: 0 zł

Wpłaty i wypłaty gotówkowe na nest konto

Największą bolączką "Smart konta" był brak oddziałów - to już jednak przeszłość. Z konta w Nest Banku można korzystać za pośrednictwem placówek w całym kraju - obecnie jest ich 110. Przechodząc do kosztów wpłat i wypłat gotówkowych pojawia się plus - nie zapłacimy za takie operacje w oddziałach Nest Banku (zobacz listę oddziałów).

Kolejny plus należy dopisać za bezpłatne wypłaty z bankomatów w całym kraju. Darmowe są również wypłaty kartą debetową w ramach usługi cashback (przy płaceniu w kasach sklepów).

Ocena: Konto osobiste w Nest Banku

Można powiedzieć, iż obecnie to najlepsze konto osobiste pod względem opłat - konto osobiste w Nest Banku stanowi ulepszone Smart Konto. Rachunek zyska z pewnością popularność wśród osób które chcą mieć po prostu darmowe konto bez żadnych haczyków.ocena nest konta w nest banku

Nie jest to jednak oferta bez wad - brak obsługi przelewów pay-by-link to poważny minus. Jak już było wspomniane wcześniej, Nest Bank nie oferuje niczego specjalnego poza samym kontem - dla niektórych może być to nawet plus, ale coraz częściej klienci oczekują od konta osobistego czegoś więcej niż tylko możliwości założenia lokaty itp.

Podsumowując, z pełnym przekonaniem można polecić Nest Konto - w rankingu kont indywidualnych otrzymał on ocenę (4.20), jednak jest ona głównie spowodowana brakiem ponadstandardowych korzyści.

Jak otworzyć Nest Konto?

Nest Bank daje cały wachlarz możliwości - przy wysłaniu wniosku można wybrać finalizację umowy w jednym z oddziałów, za pośrednictwem kuriera (do 5 dni), lub potwierdzając swoje dane przelaniem 1 zł ze swojego konta osobistego w innym banku (czas aktywacji to wówczas nawet 15 minut).

Załóż konto na nestbank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć