Regulamin serwisu kontomania.pl

Poniżej znajdziesz regulamin serwisu kontomania.pl, który reguluje relacje pomiędzy użytkownikami a właścicielem serwisu.

I. Definicje

§ 1
W niniejszym regulaminie serwisu, zwanym dalej Regulaminem, pod poniższymi pojęciami należy rozumieć:
1. Strona Internetowa - strona główna widoczna pod adresem http://kontomania.pl oraz jej podstrony.
2. Właściciel - właściciel Strony Internetowej, będący jednocześnie jej operatorem: firma Paymaster Wojciech Chojna, wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (NIP: 754-310-16-83, REGON: 362923129).
3. Użytkownik - osoba odwiedzająca Stronę Internetową.

II. Postanowienia ogólne

§ 2
Regulamin określa zasady korzystania przez Użytkowników z usług świadczonych przez Właściciela drogą elektroniczną za pośrednictwem Strony Internetowej. Użytkownik jest zobowiązany do korzystania ze Strony Internetowej w sposób zgodny z niniejszym Regulaminem, obowiązującym prawem, w sposób który nie narusza praw osób trzecich oraz praw Właściciela.
§ 3
Na Stronie Internetowej są zamieszczone informacje dotyczące ofert kont bankowych oraz artykuły nawiązujące do tematu bankowości. Właściciel dokłada wszelkich starań o aktualność prezentowanych informacji, jednak nie może zagwarantować ich zgodności ze stanem faktycznym.
§ 4
Do korzystania ze Strony Internetowej konieczny jest dostęp do sieci Internet oraz urządzenie końcowe umożliwiające przeglądanie witryn www.
§ 4
Zabronione jest podejmowanie jakichkolwiek działań mających na celu ingerencję w oprogramowanie Strony Internetowej oraz jej poprawne działanie.
§ 5
Użytkownik ma prawo i możliwość dodawania komentarzy pod wyznaczonymi artykułami. Komentarze są dodawane poprzez platformę Disqus i nie są przechowywane w bazie danych Strony Internetowej. Użytkownik ma także możliwość oceny przydatności niektórych artykułów za pomocą graficznego rankingu oraz podzielania się informacjami o zawartości strony poprzez tzw. wtyczki społecznościowe (oprogramowanie obsługujące działanie serwisów Facebook, Google+ oraz Twitter).
§ 6
Zabronione jest dodawanie przez Użytkownika komentarzy które naruszają obowiązujące przepisy prawa, dobre obyczaje (np. zawierające słowa powszechnie uznawane za wulgarne lub obraźliwe, przekaz reklamowy, SPAM). Właściciel decyduje o opublikowaniu komentarza dodanego przez Użytkownika.

III. Prawa autorskie

§ 7
Zawartość Strony Internetowej - jej kształt, treść, grafika są przedmiotem praw autorskich i są chronione zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83).
§ 8
Prawa do wszystkich materiałów zamieszczonych na Stronie Internetowej zastrzeżone są na rzecz Właściciela bądź firm i osób uprawnionych.
§ 9
Żadna część Strony Internetowej (m.in. teksty, pliki, układy graficzne, zdjęcia) nie może być powielana lub rozpowszechniana (za wyjątkiem przypadków przewidzianych w Ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych).
§ 10
Dodawane komentarze Użytkowników nie są własnością Właściciela.

IV. Ochrona prywatności

§ 11
Właściciel szanuje prywatność Użytkowników i nie zbiera poprzez Stronę Internetową danych osobowych. Podczas korzystania ze Strony Internetowej zbierane są dane techniczne o Użytkownikach za pomocą plików cookies (w szczególności dane zbierane dzięki usłudze Google Analitycs takie jak: odwiedzane podstrony, czas wizyty, używana przeglądarka, rodzaj urządzenia końcowego itp.). Użytkownik może je zablokować - należy w tym celu zmienić ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.

V. Postanowienia końcowe

§ 12
W kwestiach nieuregulowanych w Regulaminie stosuje się przepisy prawa polskiego.
§ 13
Właściciel dokonuje starań, aby Strona Internetowa działała poprawnie, jednak nie jest w stanie zagwarantować poprawności jej funkcjonowania przez cały czas. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń lub pytań, Użytkownik może się skontaktować z Właścicielem poprzez adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub listownie.
§ 14
Właściciel zastrzega prawo do zmiany treści Regulaminu, jego aktualna wersja jest opublikowana na niniejszej podstronie.

Młotek sędziego symbolizujący przepisy