Rachunek firmowy ING Banku Ślaskiego

ING to jeden z najczęściej wybieranych banków, zarówno jeśli chodzi o konta osobiste, jak i firmowe. Ten drugi typ rachunku jest skierowany do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, spółek cywilnych, jawnych, partnerskich Logo ING Banku Śląskiego(które korzystają z zasad uproszczonej księgowości) oraz wspólnot mieszkaniowych.

ING można na pewno określić jako bank ciągle rozwijający się - oferta produktów dla firm jest naprawdę bogata (a sama bankowość posiada funkcje takie jak zarządzanie grupami przelewów, czy współpraca z systemami finansowo-księgowymi firmy).

Bank chwali się także na swojej stronie wyróżnieniami które otrzymuje np. za rozwiniętą i przyjazną bankowość mobilną. Obecnie aplikacja banku jest dostępna jest na smartfony z systemem Android, iOS oraz Windows.

Komfortowe są płatności internetowe - darmowa usługa "Płacę z ING" w systemach PayU, Dotpay, czy Przelewy24 pozwala na skorzystanie z szybkich autoamtycznych przelewów.

Pod względem opłat sytuacja wypaść różnie w zależności od spełnienia warunków, które jednak nie są wygórowane. Bank oferuje sporo dodatkowych korzyści oraz inne produkty - np. otwarte konto oszczędnościowe, które pozwoli urosnąć nadwyżkom finansowym. Dostępne dla przedsiębiorców są oczywiście inne produkty, takie jak Linia kredytowa czy Auto Leasing.

Konto Direct dla firmy - podstawowe opłaty

Tak jak zostało to wspomniane powyżej sporo opłat jest warunkowych. Poniżej są wyszczególnione najbardziej istotne opłaty, z objaśnieniem ewentualnych warunków do spełnienia które umożliwiają uniknięcie prowizji. Spełnienie "warunku aktywności", określonego przez ING nie jest jednak trudne, a zwalnia on z opłat za prowadzenie konta i krajowe przelewy. Z warunków pozostaje jeszcze kwestia karty płatniczej. Warto wspomnieć, iż do autoryzacji zleceń w bankowości internetowej służą bezpłatne SMS-kody.

Możesz zobaczyć pełną tabelę opłat dla Konta Direct dla firm. Od 1 czerwca 2016 obowiązuje nowa taryfa, jednak nie wprowadza ona zmian dla tego konta.

  • prowadzenia konta: 0 zł (warunek: wykonanie w miesiącu jednego przelewu do ZUS LUB wykonanie przelewu do US LUB miesięczne wpływy na konto nie mniejsze niż 2000 złotych. Przy niespełnieniu tego warunku bank pobierze opłatę 9 zł za prowadzenie rachunku)
  • przelew (elixir) / przelew europejski / przelew express elixir: 0 zł (należy w poprzednim miesiącu spełnić warunek o którym mowa powyżej, w innym razie przelew elixir kosztuje 0,90 zł) / 5 zł / 10 zł
  • przelew ZUS / przelew US: 0 zł / 0zł
  • zlecenie stałe: 1 zł (opłata pobierana każdorazowo za wykonanie, natomiast ustanowienie, modyfikacja i odwołanie poprzez bankowość internetową jest bezpłatne)
  • polecenie zapłaty: 0 zł
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (warunek: suma transakcji bezgotówkowych kartą w danym miesiącu musi wynosić przynajmniej 300 zł, w przypadku niespełnienia warunku opłata wyniesie 7 zł)

Wpłaty i wypłaty gotówkowe

Można tutaj mieć mieszane odczucia, oferta dotycząca bankomatów pogorszyła się wraz z wprowadzeniem nowego cennika w lutym 2016. Bank umożliwia wpłacanie i wypłacanie gotówki zarówno w oddziałach, jak i bankomatach oraz wpłatomatach (zobacz listę placówek ING).

Wpłacanie gotówki poprzez wpłatomaty ING jest darmowe, jednak należy mieć świadomość, iż wiąże się z limitem, którego przekroczenie skutkuje pobraniem 0,15% wpłacanej sumy. Limit ten wynosi 50 000 złotych w danym cyklu rozliczeniowym. Darmowe są wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash, pozostałe to koszt 2,50 zł za wypłatę (poza pierwszą w miesiącu, która jest darmowa).

Operacja gotówkowa w oddziale wiąże się z wysoką prowizją: 10 złotych + 0,5% wpłacanej/wypłacanej kwoty (jeśli wpłata jest dokonywana w formie zamkniętej to 0,25% kwoty + 2 zł). Zatem jeśli ktoś jest w tej materii tradycjonalistą, może go to sporo kosztować - dużo korzystniejsze dla klienta jest korzystanie z bankomatów i wpłatomatów.

Konto firmowe Direct - ocena

Podsumowując, konto Direct to z pewnością nowoczesny rachunek firmowy, dający jego właścicielom komfort oraz sporo możliwości. Jednak pod względem opłat nie wypada rewelacyjnie, przy niespełnieniu warunku aktywności może być nawet drogi. Jednak w tym obszarze konto mimo to otrzymało 4 gwiazdki na 5 możliwych z racji łatwości spełnienia warunku aktywności (kóry zwalnia z opłat za prowadzenie konta oraz przelewy elixir). Oczywiście użytkowanie karty płatniczej jest uwarunkowane osobno.Ocena konta firmowego ING - Direct dla firm wg kontomania.pl

Konto ma zalety dla osób które korzystają z konta w ramach aplikacji mobilnej i szukają rozwiązań które pomogą uporządkować firmowe finanse. Jeśli chodzi o operacje gotówkowe, można ich dokonywać w różny sposób, jednak takie operacje w oddziale są drogie - przykładowo za wpłatę 2000 złotych zapłacimy 20 zł prowizji.

Warto jeszcze wspomnieć o promocji w ramach której można otrzymać 100 firmowych wizytówek. Nie jest to może zawrotna korzyść, jednak na pewno miły gest ze strony banku dla nowych klientów.

Inny bonus: za płacenie kartą otrzymujemy punkty, dzięki którym można obniżać ceny różnych produktów w ramach programu "Bankujesz-zyskujesz" - to okazja dla osób które sporo wydają kartą debetową. W rankingu kont firmowych rachunek Direct dla firm otrzymał notę 3.63.

Jak założyć Konto Direct dla firm?

Mamy dwie możliwości założenia takiego konta. Jest to wizyta w stacjonarnym oddziale banku, jednak można też to zrobić bez wychodzenia z domu - przez Internet. Przy opcji zawierania umowy online (link poniżej) mamy do wyboru dwie drogi:

  • Po wypełnieniu wniosku przyjedzie do nas kurier wraz z umową z banku. Należy wówczas okazać zaświadczenie o wpisie do CEIDG oraz dowód osobisty oraz oddać kurierowi jeden podpisany przez nas egzemplarz umowy, który odwiezie z powrotem do banku. Jednak od razu po wypełnieniu wniosku online otrzymamy już nr rachunku.
  • umowę potwierdzamy przelewem weryfikacyjnym z naszego konta osobistego w dowolnym banku - wówczas przyspieszymy procedury.

Załóż konto na ing.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright ©

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć