Konto osobiste w ING Banku Śląskim

ING to jeden z najbardziej popularnych banków w Polsce. W swojej ofercie dla klientów indywidualnych ma konto Direct.Logo Banku Śląskiego ING w którym otworzysz konto osobiste To ciekawa propozycja dla osób które oczekują od konta czegoś więcej niż tylko standardowych usług bankowych.

Pod względem opłat ING wypada całkiem nieźle, chociaż można się przyczepić do jednej czy drugiej opłaty. Szczegóły pobieranych prowizji zostaną omówione w dalszej części, na razie skoncentrujemy się na korzyściach konta osobistego ING. A jest ich całkiem sporo:

 • program lojalnościowy "bankujesz-zyskujesz" - za płatności kartą zyskujesz punkty dzięki którym możesz obniżać ceny różnych produktów w sklepie internetowym Bankujesz-zyskujesz.pl lub wymieniać je na bony rabatowe;
 • Smart Saver - funkcja polegająca na zaokrąglaniu w górę końcówek płatności dokonywanych kartą debetową (lub dodawania określonego procentu wartości zakupów do rachunku) i przelewania ich na rachunek oszczędnościowy, który dla nowych klientów jest oprocentowany 2% (oferta specjalna „Bonus na start”; regulamin) w skali roku przez pierwsze 4 miesiące (powyżej 100 000 zł oprocentowanie wynosi 1,05%);
 • 10-procentowa zniżka na ubezpieczenia komunikacyjne (OC, AC, NNW, Assistance) w Liberty Direct;

Do konta Direct klient otrzymuje kartę debetową Mastercard (karty VISA zostały wycofane z ING 14.11.2016), która daje naprawdę sporo możliwości - poza wypłatami z bankomatów i wpłatami we wpłatomatach ING, można nią płacić zbliżeniowo, internetowo, a także korzystać z usługi cashback (wypłata gotówki przy okazji płacenia kartą za zakupy w sklepie za 0 zł).

Przy płatnościach internetowych można korzystać także z przelewów pay-by-link (np. w PayU, Dotpay, Przelewy24).

Odnośnie płatności mobilnych są dostępne jeszcze dodatkowe opcje: płatności BLIK (płacenie telefonem za pomocą kodów cyfrowych, które można pobrać przez aplikację mobilną ING) oraz Zbliżak (naklejka zbliżeniowa).

Dodatkową zachętą do otwarcia konta osobistego w ING jest bonus w wysokości 100 złotych, którzy otrzymają klienci spełniający poniższe warunki:

 • do 28 lutego 2017 roku otworzą konto przez Internet;
 • do 30 czerwca 2017 roku wydadzą przynajmniej 1000 złotych za pomocą karty debetowej do konta;

Premia zostanie wypłacona do 31 lipca na otwarte konto oszczędnościowe otwierane razem z rachunkiem osobistym (jego prowadzenie jest darmowe). Regulamin promocji.

Konto Direct - zestawienie opłat

Pod względem opłat oferta ING również jest dość korzystna, uważać trzeba tylko na opłatę warunkową za użytkowanie karty płatniczej. Pełną tabelę można zobaczyć pod tym linkiem (jest to taryfa która wejdzie w życie 1 marca 2017, nie wprowadza jednak ważnych zmian w stosunku do obowiązującej taryfy. W tabeli można sprawdzić również warunki konta oszczędnościowego).

 • prowadzenia konta: 0 zł
 • przelew (elixir) / przelew europejski / express elixir: 0 zł / 5 zł / 5 zł
 • zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie operacje)
 • polecenie zapłaty: 0 zł (wszystkie operacje)
 • sms autoryzacyjny: 0 zł
 • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (warunek: suma rozliczonych transakcji bezgotówkowych kartą od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca musi wynosić przynajmniej 300 zł, w innym razie bank pobierze z konta 7 zł. Dla osób poniżej 26 roku zycia limit jest niższy - wynosi 200 zł.)

Opcje Wpłat i wypłat

To nieco słabsza strona oferty konta Direct w ING. Zwłaszcza jeśli uwzględnimy wprowadzoną na początku 2016 roku podwyżkę prowizji za wypłaty z bankomatów. Do wspomnianej daty wszystkie bankomaty były bezpłatne, po zmianach darmowe są bankomaty ING oraz sieci Planet Cash, koszt wypłaty z pozostałych to każdorazowo 2,50 zł - z wyjątkiem pierwszej wypłaty w miesiącu, która będzie darmowa.

Operacje gotówkowe w oddziale to każdorazowo prowizja 9 złotych (bez względu na wpłacaną bądź wypłacaną sumę w kasie banku). Na szczęście wpłaty można dokonać także bezpłatnie we wpłatomatach ING, a wypłaty w ramach usługi cashback w sklepach (taka usługa również jest darmowa). Na pochwałę zasługuje liczba oddziałów - łącznie z punktami ING Express, jest ich ponad 450 w całym kraju (zobacz listę placówek).

Ocena: Konto Direct z Lwem

Podsumowując, konto indywidualne ING to naprawdę dobra oferta, przy której klient otrzymuje Ocena konta osobistego w ING Banku Śląskimnaprawdę spory zestaw korzyści. Rachunek spełnia wszelkie standardy nowoczesnego konta, zresztą nacisk jest również kładziony na bankowość mobilną. Sam system bankowości online ("Moje ING") jest naprawdę nowoczesny, przyjazny i posiada wiele przydatnych funkcjonalności - osoby które lubią mieć kontrolę nad swoimi finansami z pewnością to docenią.

Na opłaty nie można za wiele narzekać, jednak trochę przeszkadzać może prowizja za operacje gotówkowe w oddziale. Niektórym też może nie przypaść do gustu warunkowa prowizja za kartę debetową.

Z dodatkowych korzyści może się spodobać program lojalnościowy, dzięki któremu za płatności kartą otrzymuje się punkty - jeśli ktoś sporo wydaje kartą debetową, program Bankujesz-Zyskujesz może być argumentem przemawiającym za założeniem konta Direct, chociaż program ma swoje wady.

Konto Direct daje możliwość płatności BLIK i wygodnych płatności online pay-by-link, czy możliwość łatwego otrzymania bonusu 100 zł na konto oszczędnościowe.

W rankingu kont indywidualnych rachunek otrzymał bardzo dobrą notę 4.56.

Jak otworzyć konto osobiste w ING

Jeśli chcesz założyć konto bankowe w ING, kliknij link poniżej - przeniesie Cię on na stronę banku ING, gdzie znajdziesz formularz otwarcia rachunku). Konto możesz otworzyć za pośrednictwem kuriera (zostanie ono uruchomione w ciągu 2-3 dni). Dla tradycjonalistów zostaje wizyta w oddziale i dopełnienie formalności z pracownikiem banku.

Załóż konto na ing.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii