Konto osobiste w ING Banku Śląskim

ING to jeden z najpopularniejszych banków w Polsce, w ofercie dla klientów indywidualnych ma konto Direct z Lwem.Logo Banku Śląskiego ING w którym otworzysz konto osobiste To ciekawa propozycja dla osób które oczekują nowoczesnego i bogatego w funkcjonalności konta.

Do konta Direct klient otrzymuje kartę debetową VISA, która daje naprawdę sporo możliwości - poza wypłatami z bankomatów i wpłatami we wpłatomatach, można nią płacić zbliżeniowo, internetowo, a także korzystać z usługi cashback (wypłata gotówki przy okazji płacenia kartą za zakupy w sklepie za 0 zł).

Oczywiście przy płatnościach internetowych można korzystać z przelewów pay-by-link (np. w PayU, Dotpay).

Odnośnie płatności mobilnych są dostępne jeszcze dodatkowe opcje: płatności BLIK (płacenie telefonem za pomocą kodów cyfrowych, które można pobrać przez aplikację mobilną ING) oraz Zbliżak (naklejka zbliżeniowa).

Promocja: Bonus za założenie konta Direct do 30.06.2019

Aktualnie dodatkową zachętą do otwarcia konta osobistego w ING jest bonus w wysokości maksymalnie 140 złotych, którzy otrzymają klienci spełniający poniższe warunki:

 • do 30 czerwca 2019 roku otworzą konto Direct z kontem oszczędnościowym przez Internet;
 • do 31 sierpnia 2019 wydadzą kartą do konta lub za pośrednictwem BLIK przynajmniej 1000 zł.

Klienci otrzymają wówczas 100 złotych, mogą również otrzymać łącznie dodatkowe 40 zł w przypadku gdy:

 • 3 spośród wykonanych transakcji zostaną zrealizowane BLIKIEM w Internecie - bonus 20 zł;
 • na konto wpłynie wynagrodzenie od pracodawcy (przynajmniej 1 000 zł) - bonus 20 zł.

Jeśli warunki zostaną spełnione do 30 czerwca 2019, nagroda zostanie wypłacona do 10 lipca 2019, w pozostałych przypadkach do 10 września 2019. Pełny regulamin promocji.

Konto Direct - zestawienie opłat

Oferta ING jest dość dobra, uważać trzeba tylko na opłatę warunkową za użytkowanie karty płatniczej. Pełną tabelę można zobaczyć pod tym linkiem (taryfa obowiązująca od 14 marca 2019; można sprawdzić również warunki konta oszczędnościowego).

 • prowadzenia konta: 0 zł
 • przelew (zwykły elixir), w tym pay-by-link: 0 zł 
 • przelew europejski SEPA / express elixir: 5 zł / 5 zł
 • zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie operacje)
 • polecenie zapłaty: 0 zł (wszystkie operacje)
 • sms autoryzacyjny: 0 zł
 • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł ( warunek  suma rozliczonych transakcji bezgotówkowych kartą od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca musi wynosić przynajmniej 300 zł, w innym razie bank pobierze z konta 7 zł. Dla osób poniżej 26 roku życia limit jest niższy - wynosi 200 zł.)

Opcje oraz koszty wpłat i wypłat gotówkowych

To nieco słabsza strona oferty konta Direct w ING. Darmowe są wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash, koszt wypłaty z pozostałych to każdorazowo 2,50 zł - z wyjątkiem pierwszej wypłaty w miesiącu, która będzie darmowa.

Operacje gotówkowe w oddziale to każdorazowo prowizja 9 złotych (bez względu na wpłacaną bądź wypłacaną sumę w kasie banku). Na szczęście wpłaty można dokonać także bezpłatnie we wpłatomatach ING i Planet Cash, a wypłaty w ramach usługi cashback w sklepach (taka usługa również jest darmowa).

Na pochwałę zasługuje liczba oddziałów - łącznie z punktami ING Express, jest ich ponad 450 w całym kraju (lista placówek).

Podsumowanie: Konto Direct z Lwem

Podsumowując, konto indywidualne ING to naprawdę dobra oferta, przy której klient otrzymuje naprawdę spory zestaw korzyści. Rachunek spełnia wszelkie standardy nowoczesnego konta, zresztą nacisk jest również kładziony na bankowość mobilną. Sam system bankowości online ("Moje ING") jest nowoczesny, przyjazny i posiada wiele przydatnych funkcjonalności - osoby które lubią mieć kontrolę nad swoimi finansami z pewnością to docenią.

Jak otworzyć konto osobiste w ING

Jeśli chcesz założyć konto bankowe w ING, kliknij link poniżej - przeniesie Cię on na stronę banku ING, gdzie znajdziesz formularz otwarcia rachunku). Konto możesz otworzyć za pośrednictwem kuriera (zostanie ono uruchomione w ciągu 2-3 dni). Dla tradycjonalistów zostaje wizyta w oddziale i dopełnienie formalności z pracownikiem banku.

Załóż konto na ing.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć