Konto firmowe w mBanku

mBiznes Konto Start to podstawowa oferta dla przedsiębiorców, którzy nie prowadzą swojej działalności dłużej niż 12 miesięcy. Oprócz firm (jednoosobowych DG i spółek jawnych, cywilnych, partnerskich, z o.o.) z tego konta mogą skorzystać także fundacje, stowarzyszenia rejestrowe, wspólnoty mieszkaniowe, kościoły i związki wyznaniowe.Logo mBanku, gdzie można założyć konto firmowe "mBiznes konto Start" założą firmy prowadzące zarówno uproszczoną, jak i pełną księgowość.

Pozytywnie na tle innych banków mBank wyróżnia się jednak ciekawymi promocjami, które organizuje co jakiś czas.

Obecnie jest to promocja dzięki której można zyskać do 600 złotych premii przez jeden rok zobacz szczegóły promocji z której można skorzystać zakładając konto do 10 listopada 2016 roku.

Właściciel rachunku ma standardowo dostęp do innych produktów które mogą go zainteresować, m.in. konto walutowe, pomocnicze, czy terminal POS.

Dostępna jest również księgowość online: "mksięgowość", integrująca konto ze sprawami księgowymi, a także zapewniająca wsparcie podatkowe specjalistów (w pakiecie konta "start" darmowa).

Rachunki w mbanku należą do nowoczesnych - komfortowe są płatności internetowe (PayU, Dotpay, Przelewy24), jest również dostępna aplikacja mobilna na różne systemy.

Przy zakładaniu konta mBiznes Start trzeba mieć świadomość iż po 12 miesiącach od dnia otwarcia przekształci się ono w mBiznes konto Komfort (zasada ta obowiązuje od 11 października 2016). To konto różni się warunkami - za prowadzenie zapłacimy 25 zł miesięcznie (co ważne - bez możliwości zwolnienia z opłaty), pakiet darmowych przelewów wynosi 20 (bez żadnych warunków, koszt poza pakietem: 1,50 zł/przelew), użytkowanie karty jest darmowe, reszta podobnie jak w rachunku mBiznes konto Start.

Podstawowe opłaty - mBiznes Konto Start

Opłaty związane z użytkowaniem konta są przeciętne, jednak nie ma aż tak wiele miejsca na narzekanie. Szczegóły można sprawdzić w tabeli opłat (jest to aktualna taryfa obowiązująca od 26 września 2016, jednak warunki na koncie się nie zmieniły).

  • prowadzenia konta: 0 zł (przez pierwszy rok, potem 25 zł miesięcznie w ramach Konta Komfort)
  • przelew (elixir) / przelew europejski (SEPA) / przelew ekspresowy: 0 zł (W pierwszym miesiącu od otwarcia konta klient otrzymuje pakiet 5 darmowych przelewów, natomiast w kolejnych miesiącach ten pakiet jest uzależniony od wykonania przelewu do ZUS w miesiącu poprzedzającym. Koszt przelewu poza pakietem - 1,50 zł) / 5 zł / 10 zł
  • przelew ZUS / przelew US: 0 zł / 0zł
  • sms autoryzacyjny: 0 zł
  • zlecenie stałe: 0 zł
  • polecenie zapłaty: 0 zł
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (warunek: suma transakcji bezgotówkowych dokonanych daną kartą i rozliczonych przez Bank w ciągu danego miesiąca musi wynieść przynajmniej 200 zł, w innym razie za kartę pobierana jest opłata w wysokości 5 zł. W ramach Konta Komfort użytkowanie karty jest bezpłatne)

Wpłaty i wypłaty pieniężne

Jeśli chodzi o wypłaty z bankomatów Sieci Euronet, Planet Cash oraz BZWBK są bezpłatne - w przypadku pozostałych krajowych bankomatów zapłacimy 3% kwoty (minimum 5 zł). Wpłat i wypłat gotówkowych można dokonywać w oddziałach, jednak nie są one tanie - 0,5% kwoty (minimalnie 9 złotych).

Jednak wpłaty są możliwe również we wpłatomatach (prowizja 0 zł), a w oddziałach w których nie ma wpłatomatów, nie pobiera się prowizji za wpłaty w kasach. Pieniądze można również wypłacić bezpłatnie w usłudze cash back w kasie sklepu. Możliwości jest zatem sporo, a operacje gotówkowe na kontach firmowych mBanku nie muszą być płatne.

Rachunek firmowy w mBanku - ocena

Oceniając konto firmowe mBanku, można mieć do niego mieszane uczucia. Zwłaszcza w pierwszym roku nie jest to zła oferta. Jednak po 12 Ocena rachunku mBanku - mBiznes Konta Startmiesiącach klient jest zmuszony na przejście na inny typ konta - uderza tutaj bardzo wysoka opłata za prowadzenie - w dodatku bez możliwości zwolnienia. Z pewnością nie każdemu takie rozwiązanie przypadnie to do gustu - nikt nie lubi co chwilę zmieniać firmowego rachunku.

Wracając jednak do pobieranych prowizji, przeszkadzać może głównie pakiet darmowych przelewów, a raczej jego objętość - pięć w miesiącu. Koszt poza tym pakietem jest wysoki - 1,50 zł za przelew. Poza tym opłatę klient poniesie za kartę płatniczą jeśli nie spełni warunku, jednak na szczęście wymagana suma transakcji jest stosunkowo niska (200 zł). Ponarzekać można za to na wpłaty i wypłaty w oddziałach, które zdecydowanie nie należą do najtańszych.

Próbując jednak zwrócić uwagę na pozytywy, mBank stawia na innowacyjność, oraz co jakiś czas oferuje ciekawe promocje, jednak nie zawsze dla już obecnych klientów. Rachunek można polecać także w programie partnerskim mBanku. Obecnie trwa kolejna edycja promocji związanej z wypłacaniem premii za opłacanie składek do ZUS.

W rankingu rachunek otrzymał ocenę: 3.69.

Jak założyć mBiznes Konto Start?

Przechodząc do formularza do którego link znajduje się poniżej możemy wybrać jedną z trzech opcji - finalizację umowy w placówce, za pośrednictwem kuriera, lub za pomocą przelewu weryfikacyjnego z konta osobistego.

Załóż konto na mbank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright ©

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć