Konto firmowe Alior Banku

Alior Bank ma dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą bardzo interesującą ofertę: "iKonto Biznes". Alior cieszy się u nas popularnością i ma sporo klientów, a wspomniany rachunek firmowy naprawdę warto rozważyć.Logo Alior Banku, gdzie można założyć Rachunek Partner

Na początku wspomnijmy o promocji - bank przez rok od otwarcia konta wypłaca bonusy za różne operacje na koncie - miesięcznie do 125 złotych - można zatem zyskać nawet 1500 złotych. Więcej o tej promocji przeczytasz w tym artykule.

iKonto Biznes jest nowoczesne - z Aliorem mamy dostęp do aplikacji mobilnej, płatności Google Pay, Apple Pay, BLIK. Można korzystać również z przelewów pay-by-link (np. w PayU). Posiadacz konta otrzymuje kartę MasterCards Business Debit, umożliwiającą między innymi płatności zbliżeniowe oraz internetowe.

Podstawowe opłaty - iKonto Biznes

Oceniając ogólnie i zwięźle poziom opłat - jest ok, chociaż można mieć zastrzeżenie do jednej czy drugiej opłaty. Korzystne finansowo są przelewy ekspresowe i europejskie.

Poniżej są wypisane najważniejsze opłaty, pozostałe można sprawdzić w tabeli opłat i prowizji (obowiązuje od 1 czerwca 2019, aktualna na dzień 19.08.2019, źródło: Aliorbank.pl).

  • prowadzenia konta: 0 zł
  • przelew (elixir) / przelew SEPA / przelew express elixir: 0 zł / 0 zł (pierwsze 5 w miesiącu, kolejne 5 zł) / 0 zł (pierwsze 5 w miesiącu, kolejne 10 zł)
  • przelew ZUS / przelew US: 0 zł / 0zł
  • autoryzacyjny SMS: 30 groszy (10 sms-kodów w miesiącu darmowych).
  • zlecenie stałe: 1 zł (opłata każdorazowo pobierana za realizację, natomiast założenie, modyfikacja i odwołanie zlecenia stałego poprzez bankowość internetową jest darmowe)
  • polecenie zapłaty: 0 zł (koszt odwołania: 1 zł)
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł miesięcznie ( warunek  przynajmniej 4 rozliczone transakcje bezgotówkowe kartą w danym miesiącu, w innym przypadku bank pobierze 8 zł)

Wpłaty i wypłaty gotówkowe - koszty i możliwości

Wypłacać gotówkę można za pomocą bankomatów oraz w oddziałach (mapa oddziałów). W pierwszym przypadku będzie to bezpłatne jeśli skorzystamy z bankomatów Aliora, taka operacja w pozostałych bankomatach w kraju to koszt 2 zł (jednak pierwszych 5 takich operacji w miesiącu jest darmowych).

Natomiast wpłacanie i wypłacanie pieniędzy w kasie banku jest dość drogie - koszt to 0,5% kwoty (minimum 10 zł).

Wpłacić gotówkę można również we wpłatomatach. 5 wpłat miesięcznie we wpłatomatach sieci Planet Cash jest bezpłatnych (kolejne: 10 zł za operację), natomiast wpłata we wpłatomatach Euronetu to koszt 0,5 % (min. 6 zł).

Jak założyć iKonto Biznes?

Rachunek iKonto Biznes można założyć w oddziale lub przez Internet (szczególnie ważne jeśli chcesz skorzystać z promocji) - po kliknięciu poniższego linku zostaniesz przeniesiony do formularza na stronę Alior Banku gdzie podasz dane swojej firmy. Umowę można zawrzeć na dwa sposoby:

  • potwierdzając przelewem weryfikacyjnym ze swojego konta osobistego w innym banku LUB
  • dopełniając formalności za pośrednictwem kuriera, który przywiezie z banku umowę do podpisania.

Załóż konto na aliorbank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright ©

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć