Konto firmowe Alior Banku

Alior Bank ma dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą nową ofertę - jest to "ikonto biznes". Sam bank w Polsce cieszy się dużą rozpoznawalnością i ma sporo klientów. Prezentowany rachunek firmowy na pewno warto rozważyć.Logo Alior Banku, gdzie można założyć Rachunek Partner

Od 2 czerwca do odwołania trwa promocja - bank przez rok od otwarcia konta wypłaca bonusy za różne operacje - miesięcznie maksymalnie 125 złotych - a więc w ciągu roku można zyskać nawet 1500 złotych. Więcej o tej promocji przeczytasz tutaj.
Warto jeszcze wspomnieć o możliwości założenia rachunku lokacyjnego (0 zł za prowadzenie, 1 darmowa wypłata w miesiącu) z oprocentowaniem 1,3% do 20 000 zł i 0,7% powyżej tej kwoty.
Konto jest w pełni nowoczesne - aliorem mamy dostep do specjalnej aplikacji mobilnej, można korzystać również z przelewów pay-by-link (np. w PayU). Posiadacz konta otrzymuje kartę MasterCards Business Debit PayPass, umożlwiającą między innymi płatności zbliżeniowe oraz internetowe.

Podstawowe opłaty - iKonto Biznes

Jednak oceniając ogólnie i zwięźle poziom opłat - nie jest najlepiej, zwłaszcza jeśli nie spełnia się niektórych warunków. Korzystne finansowo są przelewy ekspresowe i europejskie. Trzeba mieć świadomość iż właściciel rachunku zapłaci 20 groszy za każdego SMS autoryzacyjnego, który służy do składania dyspozycji w bankowości online.

Poniżej są wypisane najważniejsze opłaty, pozostałe można sprawdzić w tabeli opłat i prowizji (obowiązuje od 15 czerwca 2016, sam rachunek został wprowadzony do oferty Aliora 1.04.2016).

  • prowadzenia konta: 0 zł (warunek: Należy utrzymywać średniomiesięczne saldo w wysokości 1000 złotych ORAZ wyrazić zgodę na komunikację marketingową spółek grupy Alior Banku. W przypadku niespełnienia warunków opłata za prowadzenie konta to 15 złotych miesięcznie)
  • przelew (elixir) / przelew SEPA / przelew express elixir: 0 zł / 0 zł (pierwsze 5 w miesiącu, kolejne 10 zł) / 0 zł (pierwsze 5 w miesiącu, kolejne 5 zł)
  • komunikat autoryzacyjny SMS: 20 groszy (10 sms-kodów w miesiącu darmowych).
  • przelew ZUS / przelew US: 0 zł / 0zł
  • zlecenie stałe: 1 zł (opłata każdorazowo pobierana za realizację, natomiast założenie, modyfikacja i odwołanie zlecenia stałego poprzez bankowość internetową jest darmowe)
  • polecenie zapłaty: 0 zł (koszt odwołania: 1 zł)
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł miesięcznie (warunek: przynajmniej 4 rozliczone transakcje bezgotówkowe kartą w danym miesiącu, w innym przypadku bank pobierze 8 zł)

Wpłaty i wypłaty gotówkowe

Wypłacać gotówkę można za pomocą bankomatów oraz w oddziałach. W pierwszym przypadku będzie to bezpłatne jeśli skorzystamy z bankomatów Aliora, taka operacja w pozostałych bankomatach w kraju to koszt 2 zł (jednak pierwszych 5 takich operacji w miesiącu jest darmowych).

Natomiast wpłacanie i wypłacanie pieniędzy w kasie banku jest dość drogie - koszt to 0,5% kwoty (minimum 10 zł).

Wpłacić gotówkę można również we wpłatomatach. 5 wpłat miesięcznie we wpłatomatach PlanetCash jest bezpłatne (kolejne 10 zł), natomiast wpłata we wpłatomatach Euronetu to koszt 0,50 % (min. 6 zł).

Konto firmowe w Alior Banku - ocena

Patrząc ogólnie na "iKonto Biznes" Alior Banku można mieć raczej pozytywne uczucia. ocena konta firmowego  ikonto biznes w Alior BankuGłównie za sprawą tego, iż konto stoi na naprawdę dobrym poziomie pod względem usług bankowych. Obecna promocja jest także naprawdę ciekawą propozycją - Alior nie tylko poszedł w ślady mBanku i Idea Banku, ale dodatkowo przebił kwoty bonusów oferowane przez wymienione wyżej dwa banki razem wzięte. 

Dla niektórych przedsiębiorców atutem może być również kilka darmowych przelewów ekspresowych oraz europejskich (co jest rzadkością na kontach firmowych) - takie operacje rzadko kiedy sa darmowe nawet na kontach osobistych.

Opłaty nie należą do niskich, jednak opłaty za prowadzenie konta i uzytkowanie karty debetowej można stosunkowo łatwo uniknąć. Skrytykować należy opłatę za SMSy autoryzacyjne w bankowości online (jednak od 15 czerwca 10 takich haseł bedzie dostarczanych bezpłatnie).

Na osobną uwagę zasługuje kwestia wpłat i wypłat gotówkowych. Skrytykować można poziom prowizji za takie operacje w oddziale, jednak korzystanie z bankomatów jest dość korzystne finansowo, a dodatkowo do dyspozycji są również wpłatomaty.

W rankingu rachunek otrzymał ocenę: 3.88.

Jak założyć iKonto Biznes?

Jeśli chcesz otworzyć iKonto Biznes, kliknij poniższy przycisk "załóż konto" - zostaniesz przeniesiony do formularza na stronę banku gdzie podasz dane firmy. Umową jest zawierana online, należy wykonać przelew weryfikacyjny ze swojego konta osobistego w innym banku.

Załóż konto na aliorbank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright ©

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć