Konto osobiste w Inteligo - analiza

Inteligo, należące do grupy PKO Banku polskiego, dla klientów indywidualnych proponuje  "Konto indywidualne Inteligo". Jest to z pewnością tani rachunek, pod względem pobieranych opłat nikt nie powinien być rozczarowany.Logo Inteligo, gdzie można założyć konto osobiste Niektórym może brakować szczególnych bonusów w postaci moneybacków (zwrotów części płatności) lub podobnych promocji. Jednak można założyć że te braki są rekompensowane niskimi opłatami, sprawiającymi iż jest to ogólnie dobra oferta z której będzie zadowolona zdecydowana większość klientów.

Inteligo idzie z duchem czasu, oferując np. aplikację mobilną IKO, dzięki której można płacić i wypłacać pieniądze telefonem. Wygodne jest płacenie w Internecie - można korzystać z szybkich przelewów w systemach takich jak PayU czy Dotpay, płacić kartą online (karta posiada także funkcjonalność płatności zbliżeniowych), czy korzystać z BLIK-u.

Opłaty za konto osobiste Inteligo

Tabela opłat jest w zasadzie najmocniejszą stroną tego konta. Najważniejsze operacje zostały omówione poniżej, całą tabelę możesz zobaczyć tutaj - jest to taryfa obowiązująca od 1.05.2016 - poprzednia zmiana miała miejsce kilka lat(!) temu.

  • prowadzenia konta: 0 zł (bezwarunkowo)
  • przelew (elixir) / przelew SEPA: 0 zł / 8 zł
  • sms autoryzacyjny: 0 zł
  • zlecenie stałe: 0 zł
  • polecenie zapłaty: 0 zł (ustanowienie, modyfikacja), 3 zł (odwołanie)
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (warunek: w danym miesiącu trzeba dokonać zakupów kartą na kwotę minimum 100 złotych, w innym przypadku bank pobierze 4 zł)

Wpłaty i wypłaty gotówki

Wpłata jak i wypłata pieniężna jest możliwa w oddziałach PKO Banku Polskiego. Wpłata jest bezpłatna (można korzystać także z bezprowizyjnych wpłat poprzez wpłatomaty PKO BP), tak samo jak wypłata.

Natomiast w przypadku bankomatów, darmowe są wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego i BZ WBK (około 4000 łącznie w kraju), wypłata z innych to każdorazowy koszt 5 złotych. Można jednak uruchomić za 4 zł miesięcznie usługę "bankomaty bez granic", która zwolni z opłat za wypłaty z bankomatów w kraju oraz za granicą. Pieniądze można wpłacić również za pomocą wpłatomatów PKO (za darmo), a wypłacić w ramach w usługi cash-back, płacąc kartą debetową w sklepie za zakupy (koszt: 1 zł za 1 wypłatę).

Konto osobiste Inteligo - opinia

Konto z pewnością zadowoli klientów, którzy zwracają szczególną uwagę na opłaty, cenią sobie dobrą funkcjonalność konta, a nie zależy im specjalnie na dodatkowych bonusach. Ocena konta indywidualnego Inteligo

W zasadzie jedyną istotną opłatą jest warunkowa opłata za kartę debetową w wysokości 4 zł oraz prowizje za wypłaty z niektórych bankomatów. Jednak należy przy tym od razu zaznaczyć, iż próg 100 złotych który należy osiągnąć aby uniknąć prowizji za obsługe karty, jest najniższy na rynku. Komfortowe wydają się operacje gotówkowe - jest sporo możliwości odnośnie wpłat i wypłat gotówkowych.

Inteligo rzadko zmienia tabelę opłat, co także może być argumentem przemawiającym za tym rachunkiem. W rankingu kont osobistych przez konto otrzymało ocenę 4.19.

Jak założyć Konto indywidualne Inteligo?

Poniżej znajduje się przycisk "załóż konto", który przeniesie Cię na stronę do banku, gdzie będziesz mógł wysłać formularz o założenie konta. Po złożeniu wniosku o otwarcie konta, zadzowni do Ciebie pracownik banku aby potwierdzić dane, a następnie przyjedzie do Ciebie kurier z umową.

Załóż konto na inteligo.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć