Konto firmowe w Inteligo

Inteligo ma w swojej ofercie rachunek firmowy, przeznaczony dla osób fizycznych prowadzących samodzielną działalność gospodarczą, wykonujących wolny zawód (np. lekarz, architekt), Logo Inteligo, gdzie można założyć rachunek firmowyoraz dla prywatnych przedsiębiorców prowadzących działalność w formie spółki cywilnej.

Konto posiada wszystkie funkcjonalności, które można oczekiwać od nowoczesnego rachunku. Korzystać można między innymi z aplikacji mobilnej i PKO. Wydawana karta debetowa umożliwia płatności zbliżeniowe, online, a płacić internetowo można również przelewami pay-by-link w takich systemach jak PayU, czy Dotpay.

Inteligo nie oferuje do konta za wielu dodatkowych korzyści, jednak jest to rekompensowane dobrym poziomem opłat. Osoby, którym nie zależy na dodatkowych promocjach, nie poczują się zapewne zawiedzione. Warto wspomnieć, iż posiadacze rachunku mają dostęp do opcjonalnych (płatnych) ubezpieczeń PZU, otwarcia lokaty czy skorzystania z debetu na rachunku.

Skorzystać można także z programu poleceń "Mam Inteligo" - za otwarte konto bankowe w Inteligo przez znajomego, należy się premia w wysokości 50 złotych.

Opłaty za rachunek firmowy w Inteligo

Poniżej są wymienione najważniejsze opłaty w rachunku firmowym Inteligo. Gdyby nie opłaty za przelewy (Inteligo jest w zasadzie wyjątkiem - w przytłaczającej większości banków przelew krajowy do innego banku realizowany internetowo jest darmowy) można by mówić o świetnych warunkach, a tak pozostają tylko (lub aż) "dobre". Szczegółową tabelę opłat można sprawdzić pod podanym linkiem (jest to wersja obowiązująca od 1 maja 2016, jednak warunki na koncie są w zasadzie niezmienne od kilku lat).

  • prowadzenia konta: 0 zł (bezwarunkowo)
  • przelew (elixir, do innego banku niż Inteligo) / przelew europejski (SEPA): 1 zł / 8 zł
  • przelew ZUS / przelew US: 0 zł / 0zł
  • sms auoryzacyjny: 0 zł
  • zlecenie stałe: 0 zł (1 zł za realizację w przypadku wpłaty na rachunek w innym banku)
  • polecenie zapłaty: 0 zł (odwołanie: 3 zł)
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (warunek: wymagane rozliczenie transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na kwotę minimum 100 złotych, w innym przypadku bank pobierze 4 zł)

Wpłacanie i wypłacanie gotówki

Zarówno wpłata jak i wypłata pieniędzy w oddziałach PKO Banku Polskiego jest bezpłatna, co jest w zasadzie pozytywnym wyjątkiem wśród rachunków firmowych. Jeśli chodzi o wypłaty z bankomatów Banku oraz BZ WBK są darmowe (ponad 4000 bankomatów w kraju), pozostałe to prowizja w wysokości 5zł. Klient może jednak uruchomić za 4 zł miesięcznie usługę "bankomaty bez granic", która sprawi iż wszystkie bankomaty w kraju oraz za granicą są darmowe.

Pieniądze można wpłacić również za pomocą wpłatomatów PKO, a wypłacić w ramach w usługi cash back - koszt: 1 zł za 1 wypłatę. Zobacz mapę oddziałów, bankomatów i wpłatomatów PKO BP.

Konto firmowe w Inteligo - werdykt

Niewątpliwie konto w Inteligo ma swoje zalety, takie jak niskie opłaty czy przyjazny serwis transakcyjny. Ocena konta firmowego InteligoZwłaszcza pod względem opłat rachunek wypada nieźle, jedyną poważną rysą są jednozłotowe opłaty za przelewy elixir - gdyby nie to, konto można by uznać za naprawdę świetną ofertę - jeśli jednak prowadzona działalność wiąże się z koniecznością wykonywania sporej liczby przelewów - może to być odczuwalne w kieszeni.

Być może relatywnie niski poziom opłat spowodował brak dodatkowych korzyści, poza takimi jak standardowa lokata bankowa czy limit debetowy. Mamy natomiast możliwość skorzystania (odpłatnie) z różnych pakietów ubezpieczeń PZU. Warto zaznaczyć, iż taryfa opłat w Inteligo zmienia się bardzo rzadko w porównaniu do innych banków, co może mieć dla niektórych istotne znaczenie.

Wyróżnić koniecznie trzeba Inteligo za operacje gotówkowe, które są w oddziale bezpłatne - dla przedsiębiorców którzy mają częstą potrzebę wpłacania środków na konto może to mieć bardzo duże znaczenie. W rankingu kont firmowych prowadzonego przez konto otrzymało ocenę 3.50.

Jak założyć Konto firmowe Inteligo?

Poniżej znajduje się przycisk "załóż konto", który przeniesie Cię do formularza na stronę Inteligo, gdzie będziesz mógł skorzystać z opcji otwarcia konta za pośrednictwem kuriera. Dla firm które posiadają wpis w CEIDG nie wymagane jest przesyłanie żadnych dokumentów.

Załóż konto na inteligo.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright ©

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć