Konto dla firm w Idea Banku

Idea bank dla osób fizycznych zakładających/prowadzących działalność gospodarczą (Indywidualna DG) przygotował konto "Firma To Ja". Na początku koniecznie trzeba wspomnieć o jednej rzeczy (która dla niektórych może być wadą, dla innych może zaletą): zakładając konto firmowe, w pakiecie dostajemy także rachunek osobisty - "Konto Idealne". Jego otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne, tak jak zdecydowana większość operacji; jeśli zdecydujemy się na wydanie karty debetowej do konta, musimy dokonać w danym cyklu rozliczeniowym transakcji bezgotówkowych na kwotę nie mniejszą niż 100 zł, w przeciwnym razie opłata miesięczna wynosi 5 zł) Pełna tabela opłat i prowizji dla "konta Idealnego".

Wracając do konta firmowego i patrząc na poziom opłat i wachlarz korzyści od razu można stwierdzić, iż jest to bardzo dobra oferta. Wiele operacji jest darmowych, konto jest nowoczesne, a dodatkowo czeka na klientów bardzo ciekawa promocja. Logo graficzne Idea BankuPolega ona na bonusach finansowych. Mowa tutaj o akcji "premiowanie za bankowanie" dzięki której można zyskać do 50 zł netto miesięcznie (przez jeden rok, czyli łącznie nawet 741 złotych) - bonusy są wypłacane za następujące działania w danym miesiącu:

 • 37 zł za wykonanie przelewu do ZUS lub US;
 • 12-49 zł za utrzymanie średniego miesięcznego salda rachunku (w zalezności od wysokości - od 5000 zł do 30 000 zł);
 • 25 zł za dokonanie wpłaty we wpłatomacie;
 • 25 zł za wystawioną i opłaconą fakturę w systemie Idea Cloud (system transakcyjny Idea Banku);

Warto zobaczyć pełny regulamin promocji (najnowsza wersja, obowiązująca od 4 kwietnia 2016 r.)

Oprócz tego klient dostaje między innymi darmowy program do faktur, czy Idea Hub – przestrzeni do pracy (alternatywa dla własnego biura), w której można w komfortowych warunkach korzystać z Internetu i załatwiać sprawy firmowe (obecnie można znaleźć Idea Hub-y tylko w Katowicach, Warszawie, Łodzi i Krakowie, ale to krok w dobrym kierunku).

Właściciel konta firmowego w idea Banku ma także bezpłatną możliwość korzystania z wirtualnego sejfu - usługi bezpiecznego przechowywania i udostępniania dokumentów firmowych w chmurze.

Konto Firma to Ja - opłaty

Tak jak było to wspomniane na początku - opłaty są bardzo niskie jak na konto firmowe, uważać w zasadzie trzeba jedynie na prowizję za użytkowanie karty - na szczęście można jej uniknąć. Darmowe są nawet dwa przelewy natychmiastowe w miesiącu - to coś czego nie spotkamy na innych rachunkach firmowych. Szczegółową aktualna tabelę możesz zobaczyć TUTAJ (aktualizacja taryfy nastąpiła 19 kwietnia 2016 r., jednak nie wprowadziła zmian dla tego konta).

 • prowadzenia konta: 0 zł (bezwarunkowo)
 • przelew (elixir) / przelew europejski / przelew natychmiastowy: 0 zł / 0 zł (dwa pierwsze przelewy w miesiącu, kolejne - 3,99 zł) / 0 zł (dwa pierwsze przelewy w miesiącu, kolejne - 3,50 zł)
 • przelew ZUS / przelew US: 0 zł / 0zł
 • zlecenie stałe: 0 zł (za wszystkie operacje)
 • polecenia zapłaty: 0 zł (za wszystkie operacje)
 • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (warunek: w danym miesiącu należy dokonać transakacji gotówkowych na kwotę przynajmniej 400 złotych, w innym wypadku bank pobierze 4,99 zł)

Wpłaty i wypłaty gotówkowe

Przy tym aspekcie konta można postawić kolejny plus. Wypłaty z bankomatów w całym kraju są bezpłatne, tak samo jak w terminalach POS w ramach usługi cash-back. Co ciekawe, zmiana PINu bądź sprawdzenie salda w bankomacie także jest darmowe. Pieniądze można również wypłacić w oddziale banku, natomiast będzie się to wiązało z prowizją - 0,3% kwoty (minimum 5 zł).

Odnośnie wpłat - klient ma tutaj pełną swobodę, a co więcej - nie ponosi kosztów - wpłaty w oddziałach i wpłatomatach (zobacz listę wpłatomatów) są bezpłatne. Zaznaczyć należy, że wpłata z udziałem bilonu (powyżej 100 sztuk) jest płatna 1% (min. 10 zł).

Konto firmowe Idea Banku - ocena

Firma to Ja brzmi dumnie - a oferta tego konta jest naprawdę na wysokim poziomie. Jest tutaj w zasadzie wszystko czego można oczekiwać od atrakcyjnego rachunku firmowego - niski poziom opłat, nowoczesna bankowość (m.in. przelewy online "Płacę z Idea Bankiem" w systemach takich jak Payu, przelewy na email, przelewy facebook), ocena konta Firma to Ja w Idea bankuszeroki wachlarz możliwości oraz dodatkowych korzyści (np. program do faktur).

Dodatkowym atutem jest promocja "Premia za bankowanie" (nieco przypomina tą na koncie firmowym mBanku, jednak ogólnie warunki konta przemawiają zdecydowanie na korzyść Idea Banku). Komfortowe i relatywnie tanie są operacje gotówkowe. Jest również specjalna aplikacja mobilna na system Android oraz iOS.

Obiektywnie patrząc, to obecnie najlepsze konto firmowe. Przeszkadzać może niektórym obligatoryjność założenia konta osobistego przy okazji wnioskowania o konto "Firma to Ja" (chociaż na szczęście "Konto idealne" jest generalnie bezpłatne). W rankingu kont firmowych ten rachunek otrzymał świetną notę 4.50.

Jak założyć Konto?

Otwarcie konta może zostać przeprowadzone w oddziale lub internetowo - jest to metoda nie wymagająca wychodzenia z domu (lub siedziby firmy). Idea Bank do wyboru daje kilka opcji potwierdzenia zawarcia umowy rachunku:

 • wykorzystanie przelewu identyfikacyjnego z innego banku (np. z konta osobistego);
 • dopełnienie formalności za pośrednictwem kuriera, który przyjedzie z dokumentami z banku;
 • dopełnienie formalności w wybranym przez Internet oddziale Banku.

Załóż konto na ideabank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright ©

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć