Konto osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe - konto Freemium

Marka "T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank" (tak brzmi pełna formalna nazwa banku) jest efektem współpracy pomiędzy siecią komórkową T-Mobile, a Alior Bankiem. Logo T-Mobile Usług Bankowych dostarczanych przez Alior BankTo konto powstało w maju 2014 roku w wyniku przekształcenia marki Alior Sync.

Od tego czasu warunki konta systematycznie się pogarszały - najnowsze zmiany w tabeli opłat i prowizji weszły w życie 1 sierpnia 2016 roku. Sam rachunek został również przemianowany na Konto Freemium.

Z pozytywnych aspektów warto wspomnieć iż od 2 listopada 2015 roku zaczął ponownie funkcjonować cashback opisany pod koniec akapitu. Poza tym rachunek jest nowoczesny i powinien zadowolić każdego kto korzysta z banku głównie internetowo. Komfortowo można płacić w systematach takich jak PayU czy Dotpay (przelewem pay-by-link lub kartą).

Niektóry bonusy są przewidziane dla klientów sieci T-Mobile:

 • limit w koncie do 1000 zł dostępny już od otwarcia konta - bez opłat za uruchomienie i formalności
 • płatności zbliżeniowe w telefonie z usługą MyWallet (kartę NFC można zamówić w trakcie otwierania konta)
 • bonus 20% podczas doładowywania telefonów w T-Mobile na kartę, Heyah oraz MIX i Heyah MIX z konta T-Mobile
 • bonus 50 zł w formie doładowania telefonu dla Klientów T-Mobile na kartę i Heyah (regulamin)

Jednak pozostali klienci nie zostają z "pustymi rekami" - mają sporo bezpłatnych operacji, mogą korzystać także z innowacyjnych rozwiązań takich jak możliwość zintegrowania konta z facebookiem czy z bezpłatnych wypłat gotówki przy okazji płacenia kartą Master Card® w kasach sklepowych (do niedawna mogli cieszyć się jeszcze nielimitowanymi darmowymi wypłatami z bankomatów na całym świecie oraz dziesięcioma darmowymi przelewami natychmiastowymi miesięcznie).

W T-mobile można korzystać z programu rekomendacji - za znajomego który założy konto osobiste z Twojego polecenia, zyskasz 50 złotych.

Konto T-Mobile ma jednak dużo większą zaletę - od 2 listopada 2015 funkcjonuje także Cashback - promocja zwrotu 5% wartości zakupów opłaconych kartą płatniczą - maksymalnie do 15 zł miesięcznie (180 zł przez rok); aby wziąć w niej udział trzeba spełnić następujące warunki (pełny regulamin):

 • wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych;
 • wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celu weryfikacji historii zobowiązań w różnych instytucjach;
 • aktywne korzystanie z karty - bank musi rozliczyć transakcje na przynajmniej 200 złotych w danym miesiącu.

Konto T-Mobile - najważniejsze opłaty

W zasadzie jedyną istotną opłatą jest ta za użytkowanie karty płatniczej. Trzeba spełnić warunek określony poniżej, w innym przypadku bank pobierze od nas 6 zł miesięcznie. Dyspozycje możemy realizować poprzez bankowość internetową, także mobilną, oraz za pomocą wirtualnego oddziału, a także w placówkach T-Mobile (poza wpłacaniem i wypłacaniem gotówki).

Od 1.08.16 obowiązuje nowa tabela opłat. Poniżej są wypisane najważniejsze prowizje, pełną tabelę opłat znajdziesz tutaj (najnowsza taryfa obowiązująca od 24 października, jednak nie wprowadziła zmian dla tego konta - podwyżki zostały wprowadzone 1 sierpnia - więcej o nich tutaj).

 • prowadzenia konta: 0 zł
 • przelew (elixir) / przelew europejski (SEPA) / przelew natychmiastowy BlueCash: 0 zł / 5 zł / 6 zł
 • sms autoryzacyjny: 0 zł
 • zlecenie stałe: 0 zł
 • polecenia zapłaty: 0 zł
 • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (warunek: suma rozliczonych transakcji bezgotówkowych kartą w danym miesiącu musi wynosić przynajmniej 200 zł, aby zostać zwolnionym z opłaty wynoszącej 6 zł)

Wpłaty i wypłaty gotówkowe na konto

To zdecydowanie słabsza strona konta "Freemium" w T-Mobile. Od 1 marca 2016 roku t-mobile wycofało obsługę gotówkową z placówek (notabene te operacje były darmowe, co stanowiło kolejną zaletę konta; listę oddziałów T-Mobile możesz zobaczyć tutaj).

Darmowe jednak pozostają 3 wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie miesięcznie (kolejne to koszt 6 zł - niezależnie od tego czy jest to wypłata krajowa czy zagraniczna) oraz wypłaty w ramach usługi "MasterCard Płać Kartą i Wypłacaj" w kasach sklepu.

Nie zapłacimy również za jedną wpłatę we wpłatomacie w danym miesiącu, druga i każda kolejna wpłata to koszt 0,5% wpłacanej kwoty (minimum złotówka).

Ocena: Konto w T-Mobile Usługi Bankowe

Ogółem rzecz biorąc, konto T-Mobile to jeszcze dość oferta, zwłaszcza dla osób które opłacają kartą zakupy na minimum 200 złotych miesięcznie.Ocena konta osobistego w T-Mobile Konto zdecydowanie ma swoje niestandardowe zalety, nie tylko dla klientów sieci T-Mobile. Właśnie dodatkowe bonusy stanowią największy atut rachunku - np. 5-procentowy "cashback" od początku listopada 2015 roku (od 1 czerwca nieco łatwiej "załapać" sie na zwrot).

T-Mobile idzie z duchem czasu, czego dowodem może być ukłon w postaci udogodnień dla użytkowników Facebooka, osób chcących płacić zbliżeniowo telefonem, czy korzystać z usługi "płać i wypłacaj" podczas zakupów. Jest również dedykowana aplikacja mobilna na różne systemy.

Niestety mało komfortowe stało się wpłacanie i wypłacanie gotówki, którego to już nie dokonamy w stacjonarnych oddziałach. Ponarzekać można także na politykę T-Mobile - konto jest po prostu coraz droższe. Zostało właśnie przemianowane na "Konto Freemium", jednak z darmowymi operacjami ma niestety coraz mniej wspólnego.

W rankingu kont indywidualnych konto otrzymało dość dobrą notę 3.94.

Jak otworzyć konto osobiste w T-Mobile?

Założyć konto możemy w placówce T-Mobile lub przez Internet. W tym drugim przypadku czeka nas wizyta kuriera, który przywiezie z banku umowę do podpisania oraz zweryfikuje naszą tożsamość. Jeśli chcesz założyć konto, kliknij link poniżej.

Załóż konto na t-mobilebankowe.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii