Konto osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe - konto Freemium

Marka "T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank" (tak brzmi pełna formalna nazwa banku) jest efektem współpracy pomiędzy siecią komórkową T-Mobile, a Alior Bankiem. Logo T-Mobile Usług Bankowych dostarczanych przez Alior BankTo konto powstało w maju 2014 roku w wyniku przekształcenia marki Alior Sync.

Od tego czasu warunki konta systematycznie się pogarszały, sam rachunek został również przemianowany na Konto Freemium. Jednak wciąż jest to konto godne uwagi.

Z pozytywnych aspektów warto wspomnieć iż od 2 listopada 2015 roku zaczął ponownie funkcjonować cashback opisany pod koniec akapitu. Poza tym rachunek jest nowoczesny i powinien zadowolić każdego kto korzysta z banku głównie internetowo. Komfortowo można płacić w systematach takich jak PayU czy Dotpay (przelewem pay-by-link lub kartą).

Niektóry bonusy są przewidziane dla klientów sieci T-Mobile:

 • limit w koncie do 1000 zł dostępny już od otwarcia konta - bez opłat za uruchomienie i formalności
 • bonus 20% podczas doładowywania telefonów w T-Mobile na kartę, Heyah oraz MIX i Heyah MIX z konta T-Mobile

Jednak pozostali klienci nie zostają z "pustymi rekami" - mają sporo bezpłatnych operacji, mogą korzystać także z innowacyjnych rozwiązań takich jak możliwość zintegrowania konta z facebookiem czy z bezpłatnych wypłat gotówki przy okazji płacenia kartą Master Card® w kasach sklepowych.

W T-mobile można korzystać z programu rekomendacji - za znajomego który założy konto osobiste z Twojego polecenia, zyskasz 50 złotych.

Konto T-Mobile ma jednak dużo większą zaletę - Cashback - promocja zwrotu 5% wartości zakupów opłaconych kartą płatniczą - maksymalnie do 15 zł miesięcznie (180 zł przez rok); aby wziąć w niej udział trzeba spełnić następujące warunki (pełny regulamin):

 • wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych;
 • wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celu weryfikacji historii zobowiązań w różnych instytucjach;
 • aktywne korzystanie z karty - bank musi rozliczyć transakcje na przynajmniej 200 złotych w danym miesiącu.

Bonus trwa przez 6 miesięcy od 1 zwrotu, aby utrzymać prawo do zwrotu po tym okresie, trzeba posiadać potem dowolny produkt kredytowy (np. limit na koncie).

Konto T-Mobile - najważniejsze opłaty

W zasadzie jedyną istotną opłatą jest ta za użytkowanie karty płatniczej. Trzeba spełnić warunek określony poniżej, w innym przypadku bank pobierze od nas 6 zł miesięcznie. Dyspozycje możemy realizować poprzez bankowość internetową, także mobilną, oraz za pomocą wirtualnego oddziału, a także w placówkach T-Mobile (poza wpłacaniem i wypłacaniem gotówki).

Poniżej są wypisane najważniejsze prowizje, pełną tabelę opłat znajdziesz tutaj (najnowsza taryfa obowiązująca od 1 lipca 2017).

 • prowadzenia konta: 0 zł
 • przelew (elixir) / przelew europejski (SEPA) / przelew natychmiastowy BlueCash: 0 zł / 5 zł / 6 zł
 • sms autoryzacyjny: 0 zł
 • zlecenie stałe: 0 zł
 • polecenia zapłaty: 0 zł
 • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (warunek: suma rozliczonych transakcji bezgotówkowych kartą w danym miesiącu musi wynosić przynajmniej 200 zł, aby zostać zwolnionym z opłaty wynoszącej 6 zł)

Wpłaty i wypłaty gotówkowe na konto

To zdecydowanie słabsza strona konta "Freemium" w T-Mobile. Od 1 marca 2016 roku t-mobile wycofało obsługę gotówkową z placówek (notabene te operacje były darmowe, co stanowiło kolejną zaletę konta; listę oddziałów T-Mobile możesz zobaczyć tutaj).

Darmowe jednak pozostają 3 wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie miesięcznie (kolejne to koszt 6 zł - niezależnie od tego czy jest to wypłata krajowa czy zagraniczna) oraz wypłaty w ramach usługi "MasterCard Płać Kartą i Wypłacaj" w kasach sklepu.

Nie zapłacimy również za jedną wpłatę we wpłatomacie w danym miesiącu, druga i każda kolejna wpłata to koszt 0,5% wpłacanej kwoty (minimum złotówka).

Ocena: Konto w T-Mobile Usługi Bankowe

Ogółem rzecz biorąc, konto T-Mobile to jeszcze dość oferta, zwłaszcza dla osób które opłacają kartą zakupy na minimum 200 złotych miesięcznie.Ocena konta osobistego w T-Mobile Konto zdecydowanie ma swoje niestandardowe zalety, nie tylko dla klientów sieci T-Mobile. Właśnie dodatkowe bonusy stanowią największy atut rachunku - np. 5-procentowy "cashback" od początku listopada 2015 roku (od 1 czerwca nieco łatwiej "załapać" sie na zwrot).

T-Mobile idzie z duchem czasu, czego dowodem może być ukłon w postaci udogodnień dla użytkowników Facebooka, osób chcących płacić zbliżeniowo telefonem, czy korzystać z usługi "płać i wypłacaj" podczas zakupów. Jest również dedykowana aplikacja mobilna na różne systemy.

Niestety mało komfortowe stało się wpłacanie i wypłacanie gotówki, którego to już nie dokonamy w stacjonarnych oddziałach. Ponarzekać można także na politykę T-Mobile - konto jest po prostu coraz droższe. Zostało właśnie przemianowane na "Konto Freemium", jednak z darmowymi operacjami ma niestety coraz mniej wspólnego.

W rankingu kont indywidualnych konto otrzymało dość dobrą notę 3.94.

Jak otworzyć konto osobiste w T-Mobile?

Założyć konto możemy w placówce T-Mobile lub przez Internet. W tym drugim przypadku czeka nas wizyta kuriera, który przywiezie z banku umowę do podpisania oraz zweryfikuje naszą tożsamość. Jeśli chcesz założyć konto, kliknij link poniżej.

Załóż konto na t-mobilebankowe.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć