Konto osobiste w Eurobanku

Eurobank ma w ofercie dla klientów indywidualnych kilka rodzajów kont - tutaj zostanie przedstawione Konto Active, które jest "złotym środkiem" pomiędzy wersją classic, a prestige.Czerwone logo Banku eurobank

Korzystanie z kont osobistych w Eurobanku jest komfortowe - podczas płacenia w Internecie można korzystać z przelewów pay-by-link (PayU, Dotpay, Przelewy24), jest również aplikacja mobilna na różne systemy. Jednak wydawane karty debetowe (Visa Electron lub Mastercard Debit) nie mają funkcjonalności płatności zbliżeniowych.

Najbardziej interesująca z dodatkowych korzyści jest promocja będąca połączeniem polecenia konta i promocji moneyback - „Rodzina i Przyjaciele”.

W programie każdy posiadacz konta Active, może polecić konto nawet 4 osobom, które zyskują preferencyjne warunki (między innymi brak opłaty za prowadzenie konta).

Zarówno Polecający, jak i Polecani otrzymają 5-procentowy zwrot wydatków kartą debetową na rekreację, sport i rozrywkę (maksymalnie 60 złotych miesięcznie). Zobacz pełny regulamin.

Konto Active - najważniejsze opłaty

Pod względem opłat nie ma za wiele powodów do zmartwienia, chociaż prowadzenie i użytkowanie karty mogą być płatne jeśli nie spełni się określonych warunków.

Pełną taryfę opłat dla kont w Eurobanku można zobaczyć pod tym linkiem (widoczny cennik obowiązuje od 9 grudnia 2016 roku, jednak nie wprowadził zmian).

  • prowadzenia konta: 0 zł (opłata nie jest pobierana pod warunkiem miesięcznych wpływów na co najmniej 1500 złotych w miesiącu poprzedzającym LUB w przypadku salda konta przekraczającego 15 000 złotych. W przypadku niespełnienia warunku, bank pobierze 9 zł. Tej opłaty można uniknąć do września 2017 pod warunkiem, iż otrzymuje się na konto świadczenie z programu Rodzina 500 Plus - jest to 3 opcja zwolnienia obowiązująca jednak tylko do września 2017.)
  • przelew (elixir) / przelew europejski (SEPA)/ ekspresowy: 0 zł / - / 3 zł (przelew ekspresowy maksymalnie do 3 000 zł)
  • zlecenie stałe: 0 zł
  • korzystanie z haseł sms: 0 zł
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (warunek: suma transakcji bezgotówkowych kartą w danym miesiącu musi wynosić przynajmniej 400 zł, aby bank zwrócił miesięczną prowizję w wysokości 4,90 zł.)

Opcje wpłat i wypłat

Pod tym względem Eurobank ma ofertę na medal - wpłaty i wypłaty w oddziałach (link do listy placówek) są bezpłatne, a dodatkowo można wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce bez prowizji (a także wpłacać we wpłatomatach). Dostępna jest również bezpłatna wypłata cashback. Wypłata z zagranicznych bankomatów oznacza prowizję 5 zł.

Ocena: Konto Active

Podsumowując, rachunek osobisty Eurobanku to średnia oferta - warunkowe opłaty za prowadzenie konta oraz kartę płatniczą sprawiają że pod względem opłat nie ma rewelacji. Zdecydowanym atutem są za to operacje gotówkowe - pod tym względem rachunek jest wręcz rewelacyjny.Ocena konta osobistego w Eurobanku według kontomania.pl

Dodatkowe korzyści niestety nie zachwycają, chociaż należy docenić program "Rodzina i Przyjaciele".

Konto wygląda dobrze pod względem funkcjonalności - komfortowe są płatności internetowe i mobilne, pomimo braku wdrożenia obsługi BLIK.

W rankingu kont indywidualnych konto otrzymało ocenę 3.50.

Jak otworzyć konto osobiste w eurobanku?

Jeśli chcesz założyć konto, kliknij link poniżej - przeniesie Cię on na stronę eurobanku, gdzie będziesz mógł zostawić swoje dane kontaktowe - skontaktuje się z Toba pracownik banku, który poprowadzi proces otwierania wybranego konta.

Załóż konto na eurobank.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl