Konto firmowe w Raiffeisen Banku

Raiffeisen wprowadził w 2015 roku "konto wymarzone", w wersji zarówno dla osób fizycznych nieprowadzących działalności, jak i dla firm. Oczywiście korzystniejsze warunki panują na koncie osobistym, jednak oferta Raiffeisen dla przedsiębiorców również jest atrakcyjna.Logo banku Raiffeisen Polbank Rachunek przeznaczony jest dla firm posiadających siedzibę w Polsce, osiągających do 4 mln zł obrotów rocznie (w przypadku wszystkich form księgowości) lub 6 mln zł w przypadku księgowości uproszczonej.

Opłaty zostaną szczegółowo omówione w następnej części, przy okazji ogólnej charakterystyki rachunku warto wspomnieć o bezpłatnym ubezpieczeniu "Pomoc dla Biznesu", w ramach można skorzystać z wielu usług:

 • pomoc techniczna - "od ślusarza do informatyka";
 • pomoc drogowa - w razie awarii samochodu firmowego;
 • pomoc medyczna - w przypadku razie nieszczęśliwego wypadku w firmie lub w trakcie podróży służbowej;
 • firmowy serwis concierge - oferujący profesjonalną organizację usług, (tłumacz, organizacja eventów biznesowych, zakup biletów lotniczych, usługi tłumacza, rezerwacja w restauracji, podróż służbowa i inne);
 • infolinia prawna - możliwość konsultacji prawnej dotyczącej firmy (prawo cywilne, administracyjne, pracy, podatkowe, autorskie).

Jest to naprawdę ciekawy zakres usług, oczywiście objęty limitami / warunkami, szczegóły można sprawdzić pod tym linkiem. Tak czy inaczej, jest to zdecydowanie krok w dobrą stronę - przykładowo nie każdego małego przedsiębiorcę stać na konsultację prawną w kancelarii w przypadku jakiejś wątpliwości; tutaj wystarczy skontaktować się z odpowiednią infolinią w ramach pakietu.

Konto Wymarzone dla Biznesu zapewnia także dostęp do platformy wymiany walut po atrakcyjnym kursie - "R-Dealer"; ponadto można zamówić bezpłatny rachunek rozliczeniowo-lokacyjny (także w innej walucie).

Jeśli chodzi o płatności internetowe, niestety nie można skorzystać obecnie z przelewów w systemie PayU, jednak pozostają do dyspozycji płatności w systemach dotpay, przelewy24, czy transferuj (tpay).

"Konto Wymarzone" dla firmy - opłaty

Ogólnie analizując tabelę opłat i prowizji jest w miarę dobrze. Nie oznacza to jednak, iż nie mogłoby być lepiej. Nie unikniemy opłaty za użytkowanie karty debetowej, chociaż nie jest ona wygórowana - 3 zł. Trzeba także pamiętać o limicie darmowych przelewów - 20 w miesiącu. Do autoryzacji zleceń w bankowości online służą darmowe SMS-kody.

Warto wspomnieć o możliwych do uzyskania zniżkach w ramach zasady - im wyższe wpływy na rachunki w miesiącu poprzednim, tym lepsze warunki w lepsze w kolejnym miesiącu (cennik zmienia się automatycznie każdego pierwszego dnia miesiąca). Szczegóły wraz z pełną tabelą opłat możesz zobaczyć tutaj (taryfa obowiązuje od 10 października 2016 roku).

 • prowadzenia konta: 0 zł (bezwarunkowo)
 • przelew (elixir) / przelew europejski: 0 zł (darmowych jest 20 przelewów w miesiącu, każdy następny to koszt 1,50 zł) / 5 zł
 • przelew ZUS / przelew US: 0 zł / 0zł
 • zlecenie stałe: 0 zł
 • polecenia zapłaty: 0 zł
 • użytkowanie karty płatniczej: 3 zł

Wpłaty i wypłaty gotówkowe

Wpłaty możemy dokonać w oddziałach (zobacz listę placówek Raiffeisena), zarówno w kasie banku, jak i bankomacie z opcją wpłat (zobacz listę takich bankomatów). Ma to znaczenie dla opłat. W pierwszym przypadku zapłacimy 0,35% kwoty (minimum  10 zł) za taką operację, w drugim przypadku jest darmowa.

Podobnie sprawa wygląda z wypłatami z konta. W kasie banku to koszt 0,35% kwoty (min. 10 złotych), natomiast wypłata z bankomatów Raiffeisen oraz bankomatów sieci Euronet to 0 zł. Wypłaty z pozostałych bankomatów na terenie Polski to koszt 1,5% wypłacanej kwoty (minimum 5 zł).

Konto firmowe Raiffeisen - ocena

Konto wymarzone dla Biznesu może nie dla każdego przedsiębiorcy będzie faktycznie kontem "ze snów",ocena konta firmowego Raiffeisen - Konta Wymarzonego dla Biznesu jednak obiektywnie można stwierdzić iż jest to bardzo dobra oferta. Oczywiście rachunek ma swoje minusy polegające na opłacie za kartę czy operacjach gotówkowych w kasie banku (na szczęście w oddziałach do dyspozycji zostają bankomaty z opcją wpłat).

Z drugiej strony prowadzenie, zlecenia stałe, czy polecenia zapłaty są darmowe, co sprawia że ogólnie opłaty nie są na złym poziomie. Przy wysokich wpływach konto może być właściwie całkowicie darmowe - taki elastyczny cennik to unikat wśród kont firmowych.

Dodatkowo do konta jest dołączonych naprawdę sporo bonusów, w postaci pakietu "Pomoc dla Biznesu", darmowego rachunku rozliczeniowo-lokacyjnego, czy platformy wymiany walut. Brakuje jednak np. obsługi przelewów PayU, na szczęście można płacić w Internecie kartą - także w tym systemie.

Oczywiście konto można obsługiwać także mobilnie (jest dostępna specjalna aplikacja "Mobilny Bank" na Androida, iOS, Windows Phone). To wszystko sprawia, iż generalnie można ofertę Raiffeisen banku polecić. W rankingu kont firmowych ten rachunek otrzymał notę 3.63.

Jak założyć Konto?

Otwarcie konta może zostać przeprowadzone w oddziale lub internetowo - jest to najprostsza metoda, nie wymagająca wychodzenia z domu (lub siedziby firmy) ani podpisywania dokumentów. Po wypełnieniu wniosku online, do którego link możesz znaleźć poniżej, ze swojego konta osobistego przelewasz 1 zł na wskazany przez Bank numer konta w celu weryfikacji danych (złotówka zostanie zwrócona po potwierdzeniu Twoich danych) - gotowe. Konto zostanie otwarte w ciągu 1 dnia roboczego, a dane do logowania otrzymasz SMS-em. Możliwe jest również otwarcie konta za pośrednictwem kuriera.

Załóż konto na raiffeisenpolbank.com


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright ©

Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć