Konto osobiste w Banku Zachodnim WBK

Bank Zachodni WBK to jeden z najbardziej rozpoznawalnych banków w Polsce. Standardowym rachunkiem osobistym dla klientów indywidualnych jest "Konto Godne PoleceniaLogo banku BZWBK, gdzie można otworzyć konto indywidualne", którego nazwa jednak nie za dobrze oddaje odczucia co do niego - przynajmniej od pewnego czasu.

Od 1 sierpnia 2016 roku BZWBK wprowadził spore podwyżki, a także zakończył wspieranie programu Payback - te dwa wydarzenia mocno obniżyły ocenę konta.

Pod względem oferowanych funkcjonalności, BZWBK jednak powinien zadowolić każdego. Nowoczesny serwis transakcyjny, płatności mobilne BLIK, czy wygodne płatności online to niektóre atuty tego konta.

Istotnym minusem jest opłata za użytkowanie karty debetowej w wysokości 7 zł miesięcznie - w przeciwieństwie do większości banków nie jest ona warunkowa.

Wracając jeszcze na chwilę do tematu karty debetowej - przy zakładaniu konta można zaznaczyć iż nie chcemy jej wydania (wówczas wypłaty z bankomatów i płatności w sklepach można realizować jednak poprzez płatności BLIK - telefonem).

Konto ma również swoje zalety związane z płatnościami online. Można je realizować za pomocą karty, BLIK, a także poprzez przelewy pay-by-link - w systemach takich jak PayU, Dotpay, czy Przelewy24. Przy okazji automatyczny przelewów BZWBK jednak negatywnie się wyróżnia wśród innych banków - od 1.08.2016 taki przelew to każdorazowo koszt 50 groszy.

Konto Godne Polecenia - najważniejsze prowizje

Możesz zobaczyć pełną tabelę opłat tutaj (najnowsza wersja, obowiązującą od 1.08.2016).

1 sierpnia 2016 roku BZWBK wprowadził opłatę za Przelew24, zlecenie stałe, operacje wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale (kasa), oraz za SMS-kody (każdy powyżej 5 w danym miesiącu płatny będzie 20 groszy).

  • prowadzenia konta: 0 zł
  • przelew (elixir) / przelew express elixir / przelew europejski SEPA: 0 zł / 3 zł / 8 zł
  • usługa "przelew24": 50 gr
  • sms autoryzacyjny: 0zł (do 5 smsów w miesiącu - kolejny 20 groszy).
  • zlecenie stałe: 0,50 zł
  • polecenia zapłaty: 0 zł
  • użytkowanie karty płatniczej: 7 zł miesięcznie

KGP - Możliwości wpłat i wypłat

Operacje gotówkowe również został dotknięte zmianami - wypłaty i wpłaty w oddziałach kosztują 5 złotych. Należy jednak docenić możliwość bezprowizyjnych wypłat z bankomatów w całym kraju, a także darmowych wpłat we wpłatomatach BZWBK. Wypłaty można dokonać także w ramach usługi cashback (w kasach sklepowych przy okazji płacenia kartą za zakupy) - koszt to 1,50 zł za wypłatę. Zobacz listę oddziałów, bankomatów i wpłatomatów BZWBK.

Ocena: Konto BZWBK - godne polecenia?

Ogółem rzecz biorąc, Konto Godne Polecenia ciężko polecić osobom które szukają jak najtańszego banku. Poważną rysą jest m.in. opłata za kartę oraz wprowadzone kilka miesięcy temu podwyżki - to jedno z droższych kont przy aktywnym korzystaniu z różnych operacji.ocena konta godne polecenia w banku zachodnim wbk

Niewątpliwie komfortowe są jednak wpłaty i wypłaty gotówki - można to zrobić na wiele sposobów - w oddziałach (których jest naprawdę dużo w całym kraju), bankomatach (i wpłatomatach), oraz za pomocą BLIK.

BZWBK jako pierwszy wprowadził opłatę za przelew w systemach płatności online. Co prawda niewielką, ale jeśli ktoś często opłaca zakupy internetowe w ten sposób, może odczuć kilkuzłotową stratę.

Szkoda również że Bank nie będzie wydawał dalej kart dedykowanych programowi Payback. Narzekać można również na pozostałe nowe opłaty - irytujące dla części klientów mogą być prowizje za smsy autoryzacyjne.

Konto zadowoli osoby które doceniają nowoczesną bankowość - mamy tutaj do dyspozycji aplikację mobilną na różne systemy, płatności zbliżeniowe, płatności BLIK, różne możliwości płatności online - każdy znajdzie coś dla siebie.

Dość dobrą jeszcze ocenę konta podtrzymywała do niedawna promocja "konto na 4%", ale przeszła ona do historii 31 sierpnia. W rankingu kont indywidualnych otrzymało słabą notę 3.44.

Jak otworzyć konto osobiste w BZWBK

Założyć konto można w dowolnej placówce Banku Zachodniego WBK lub drogą internetową (wówczas jest możliwe skorzystanie z promocji)- w tym celu kliknij link znajdujący się poniżej (umowę o konto Godne Polecenia w BZWBK można potwierdzić przelewem ze swojego konta osobistego w innym banku, lub za pośrednictwem kuriera który przyjedzie do Ciebie z dokumentami z banku).

Załóż konto na bzwbk.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl