Konto osobiste w Banku Zachodnim WBK

Bank Zachodni WBK to jeden z najbardziej rozpoznawalnych banków w Polsce. Najnowszym rachunkiem osobistym dla klientów indywidualnych jest "Konto Jakie ChcęLogo banku BZWBK, gdzie można otworzyć konto indywidualne". Przez lata podstawowym rachunkiem było "Konto Godne Polecenia", jednak zostało zastąpione - po podwyżkach w 2016 roku przestało być atrakcyjne. Czy nowy rachunek to także nowe, lepsze warunki?

Pod względem oferowanych funkcjonalności, BZWBK jednak powinien zadowolić każdego. Nowoczesny serwis transakcyjny, płatności mobilne BLIK, czy wygodne płatności online to niektóre atuty tego konta.

Wracając jeszcze na chwilę do tematu karty debetowej - przy zakładaniu konta można zaznaczyć iż nie chcemy jej wydania (wówczas wypłaty z bankomatów i płatności w sklepach można realizować jednak poprzez płatności BLIK - telefonem).

Konto ma również swoje zalety związane z płatnościami online. Można je realizować za pomocą karty, BLIK, a także poprzez przelewy pay-by-link - w systemach takich jak PayU, Dotpay, czy Przelewy24. Przy okazji automatyczny przelewów BZWBK jednak negatywnie się wyróżnia wśród innych banków - od 1.08.2016 taki przelew to każdorazowo koszt 50 groszy.

Konto Jakie Chcę - najważniejsze prowizje

Możesz zobaczyć pełną tabelę opłat tutaj (najnowsza wersja, obowiązującą od 5.03.2018).

1 sierpnia 2016 roku BZWBK wprowadził opłatę za Przelew24, zlecenie stałe, operacje wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale (kasa), oraz za SMS-kody (każdy powyżej 5 w danym miesiącu płatny będzie 20 groszy).

  • prowadzenia konta: 0 zł
  • przelew (elixir) / przelew express elixir / przelew europejski SEPA: 0 zł / 5 zł (dla osób <26 lat: 2,50 zł ) / 8 zł
  • usługa "przelew24" (płatności pay-by-link - np.w payu): 50 gr
  • sms autoryzacyjny: 0zł
  • zlecenie stałe: 0,50 zł
  • polecenia zapłaty: 0 zł
  • użytkowanie karty płatniczej: klient moze wybrać (3 zł stałej opłaty lub warunkowa opłata 5 zł - zwolnienie przy 5 transakcjach miesiecznie)

Możliwości wpłat i wypłat

Wypłaty i wpłaty w oddziałach kosztują 10 złotych (dla osób <26 lat: 5 zł). Należy jednak docenić możliwość bezprowizyjnych wypłat z bankomatów w całym kraju, a także darmowych wpłat we wpłatomatach BZWBK. Wypłaty można dokonać także w ramach usługi cashback (w kasach sklepowych przy okazji płacenia kartą za zakupy) - koszt to 1,50 zł za wypłatę. Zobacz listę oddziałów, bankomatów i wpłatomatów BZWBK.

Ocena: Konto BZWBK

Ogółem rzecz biorąc, Konto Jakie Chcę ciężko polecić osobom które szukają jak najtańszego banku - to jedno z droższych kont przy aktywnym korzystaniu z różnych operacji.ocena konta godne polecenia w banku zachodnim wbk

Niewątpliwie komfortowe są jednak wpłaty i wypłaty gotówki - można to zrobić na wiele sposobów - w oddziałach (których jest naprawdę dużo w całym kraju), bankomatach (i wpłatomatach), oraz za pomocą BLIK.

BZWBK jako pierwszy wprowadził opłatę za przelew w systemach płatności online. Co prawda niewielką, ale jeśli ktoś często opłaca zakupy internetowe w ten sposób, może odczuć kilkuzłotową stratę.

Konto zadowoli osoby które doceniają nowoczesną bankowość - mamy tutaj do dyspozycji aplikację mobilną na różne systemy, płatności zbliżeniowe, płatności BLIK, różne możliwości płatności online - każdy znajdzie coś dla siebie.

W rankingu kont indywidualnych otrzymało słabą notę 3.44.

Jak otworzyć konto osobiste w BZWBK

Założyć konto można w dowolnej placówce Banku Zachodniego WBK lub drogą internetową - w tym celu kliknij link znajdujący się poniżej (umowę o Konto Jakie Chcę w BZWBK można potwierdzić przelewem ze swojego konta osobistego w innym banku, lub za pośrednictwem kuriera który przyjedzie do Ciebie z dokumentami z banku).

Załóż konto na bzwbk.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć