Konto firmowe BIZ Banku

Uwaga: wraz z końcem października 2016 roku, marki "Smart Bank" oraz "BIZ Bank" należące do FM Banku PBP S.A., zostały przekształcone w "Nest Bank". Poniższy opis dotyczy nieistniejącego już "Konta Active".

Biz Bank oferuje dwa konta firmowe: konto Active oraz konto Max. Na tej stronie zostanie omówione to pierwsze konto, które jest przeznaczone dla przedsiębiorców prowadzacych indywidualną działalność gospodarczą oraz spółek prawa handlowego lub cywilnego. BIZ Bank nie jest obecnie zbyt popularnym bankiem, jednak analizując dokładnie ofertę zdecydowanie warto rozważyć założenie tam konta firmowego.logo biz bank

Pod wzgledem opłat, Biz Bank wypada dobrze, jeśli uwzględnimy promocję w ramach której "konto założone do 31 stycznia 2016 r. pozostanie bezpłatne już na zawsze" można powiedzieć że nawet bardzo dobrze.

Opcjonalnie do rachunku można zamówić pakiety - prawnicze, assistance i windykacyjne, a także bezpłatne konto walutowe czy darmową kartę kredytową dla nowych klientów. Jednak jest jeden minus, o którym trzeba wspomnieć - obecnie brak wsparcia dla przelewów pay-by-link, co oznacza, iż nie możemy skorzystać ze specjalnych przelewów w systemach płatności online takich jak PayU czy Dotpay, jednak pozostaje opcja płatności kartą w Internecie - to ratuje sytuację.

BIZnes Konto Active - opłaty

Ogólnie patrząc na tabelę opłat i prowizji jest bardzo dobrze. Pod względem opłat (przynajmniej do 31 stycznia 2016 roku) to najlepsze konto firmowe, którego warunków nie powstydziłoby się żadne konto osobiste - poza karta płatniczą. Warto wspomnieć iż za wydanie drugiej i kolejnej karty trzeba zapłacić 19 zł (ważność jednej karty - 3 lata). Pełna tabelę opłat. Podstawowe opłaty:

  • prowadzenia konta: 0 zł (dotyczy kont założonych do 31 stycznia 2016, w innym przypadku trzeba spełnić warunek polegający na realizacji przelewu do US lub do ZUS (minimum 1 w miesiącu) ORAZ utrzymywania średniego saldo w wysokości 1 000 zł. winnym przypadku opłata za prowadzenie rachunku to 20 złotych miesięcznie.)
  • przelew (elixir) / przelew europejski (SEPA): 0 zł / 5 zł
  • przelew ZUS / przelew US: 0 zł / 0zł
  • zlecenie stałe: 0 zł
  • polecenia zapłaty: 0 (1 zł jeśli zapłata nastąpi na rachunek w innym banku)
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (kont założonych do końca stycznia opłata nie będzie obejmować. Normalnie zwolnienie z prowizji za kartę następuje pod warunkiem rozliczenia nią w danym miesiącu transakcji na łączną kwotę 200 złotych. W przypadku niespełnienia warunku, prowizja wynosi 5 zł.)

Wpłaty i wypłaty gotówkowe

Wpłaty i wypłaty są możliwe w oddziałach, ponadto możemy korzystać z bezpłatnych wypłat z bankomatów na całym świecie. Opłaty w stacjonarnych placówkach są następujące: wypłata - 0,15% kwoty (minimum 4 zł), wpłata 0,1% (minimum 3 zł).

Rachunek firmowy BIZ Banku - ocena

Podsumowując, ogólnie Biznes Konto Active należy ocenić bardzo pozytywnie. Nieco inne warunki dla klientów Ocena konta firmowe BIZ bankuktórzy założą konto po 31 stycznia 2016 roku wpłyną delikatnie wówczas zapewne na ocenę w obszarze opłat (dojdą dwie opłaty warunkowe, opłata za kartę dojdzie już 15 grudnia), jednak obecnie pod względem pobieranych prowizji Konto BIZ Banku wygrywa nawet z rachunkiem firmowym "dyskontu finansowego", jakim jest Smart Bank. Zauważyć należy także oprocentowanie środków - to już całkowita rzadkość. Chociaż okrojone warunki nie pozwalają wyciągnąć z tego szczególnie dużej sumy, zawsze to pozytywny atut, tak samo jak np. dedykowana aplikacja mobilna. Oprócz tego klient banku ma dostęp na dobrych warunkach do karty kredytowej czy konta walutowego.

Przy okazji wpłat i wypłat nie sposób ominąć darmowych bankomatów - nawet za granicą. Operacje gotówkowe w oddziale na szczęście nie należą do zbyt drogich. Jak widać, konto firmowe BIZ Banku to zdecydowanie sporo pozytywów, co przekłada się na wysoką pozycję w rankingu kont firmowych z oceną 4.50.

Jak założyć Konto?

Otwarcie konta może zostać przeprowadzone w oddziale, telefonicznie lub internetowo.


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © kontomania.pl
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek), dzięki którym może działać lepiej. Więcej informacji w Polityce prywatności
Polityka prywatności Ok Odrzuć