Konto osobiste w BGŻ BNP Paribas - iKonto

Propozycją dla nowych klientów banku BGŻ BNP Paribas (powstałego w wyniku połączenia banku BGŻ optima i BNP Paribas) jest miedzy innymi Konto osobiste z planem taryfowym - "Konto Praktyczne". Brzmi to może dość skomplikowanie, jednak na szczęście takie nie jest.logo banku BGŻ BNP Paribas, gdzie można założyć rachunek osobisty

Konto jest atrakcyjną ofertą przede wszystkim dla młodych osób. Zwolnienia z opłat za prowadzenie konta oraz kartę płatnicza przysługuje klientom którzy nie ukończyli 26 lat. Można zatem określić ten rachunek trochę jako "konto studenckie".

Zobacz najważniejsze opłaty

Pod względem opłat Konto Praktyczne nie wypada źle, chociaż mogłoby być lepiej - warunkowa opłata czeka nas przy karcie płatniczej oraz przy prowadzeniu konta, poza tym rachunek jest generalnie bezpłatny. Pełną tabelę opłat możesz przeanalizować tutaj (obowiązuje od 11 listopada 2016 roku).

  • prowadzenia konta: 0 zł (bezwarunkowo dla osób poniżej 26 roku życia, natomiast ogólnie prowadzenie konta jest bezpłatne pod warunkiem miesięcznych wpływów w kwocie minimum 1000 zł, w innym przypadku pobierana prowizja wynosi 10 zł)
  • przelew (elixir) / przelew europejski SEPA: 0 zł / 0 zł
  • sms autoryzacyjny: 0 zł
  • zlecenie stałe: 0 zł (wszystkie operacje)
  • polecenie zapłaty: 0 zł (wszystkie operacje)
  • użytkowanie karty płatniczej: 0 zł (warunek: w ciągu miesiąca trzeba wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę większą niż 300 zł, w innym wypadku bank pobierze 7 zł. Opłata nie jest pobierana w przypadku klientów którzy nie ukończyli 26 lat.)

Wpłaty i wypłaty gotówki na konto

Na korzyść oferty należy zaliczyć bezpłatne wpłaty i wypłaty pieniężne w oddziałach, których jest naprawdę dużo (zobacz listę placówek). Co więcej, darmowe są także wypłaty z bankomatów na całym świecie. Pod względem kosztów i możliwości operacji gotówkowych to rewelacyjna oferta. Jedyna prowizja w wysokości 50 groszy jest pobierana za wypłatę cash back (w kasach sklepowych).

Ocena: konto osobiste BGŻ BNP - Konto Praktyczne

Podsumowując, rachunek osobisty BGŻ BNP Paribas jest propozycjąOcena konta osobistego w banku BGŻ BNP Paribas, którą można polecić osobom młodym lub potrzebującym zwyczajnego konta osobistego i aktywnie korzystających z karty płatniczej. Pozwoli to właściwie zupełnie uniknąć opłat.

Konto generalnie spełnia wszystkie funkcjonalności, które są obecnie wymagane przez klientów (m.in. płatności pay-by-link w systemach takich jak PayU), płatności zbliżeniowe i internetowe kartą płatniczą, aplikacja mobilna itd. BGŻ BNP Paribas oferuje również różne opcjonalne produkty finansowe.

Na bardzo dobrym poziomie są operacje gotówkowe - wachlarz możliwości oraz brak opłat to coś godnego uwagi. Jednak skorzystanie z drugiej promocji (otwarcie konta i aktywne korzystanie) pozwoli zyskać nawet 100 złotych w krótkim czasie - to już bardziej namacalna korzyść. W rankingu rachunków osobistych rachunek otrzymał notę 3.88.

Jak założyć konto?

Konto Praktyczne można założyć internetowo (przyjazd kuriera z dokumentami; link znajdziesz poniżej) lub w oddziale.

Załóż konto na BgzBnpParibas.pl


Artykuł jest przedmiotem praw autorskich i jest chroniony zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83). Copyright © Logo Kontomanii